Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Wózek dziecięcy czy chusta - co lepsze dla malucha?

2022-07-13
Wózek dziecięcy czy chusta - co lepsze dla malucha?

Wychowanie dziecka to bez wątpienia wielkie wyzwanie. Z drugiej jednak strony możliwe jest ułatwienie sobie tego zadania. W tym celu należy skorzystać z takich użytecznych rozwiązań jak na przykład chusta do noszenia, która jest coraz częściej traktowana jako ciekawa alternatywa dla dziecięcego wózka spacerowego. Co jest lepszym rozwiązaniem dla rodzica: chusta czy tradycyjny wózek? Trudno udzielić jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, aczkolwiek przygotowany przez nas tekst być może będzie pomocny w podejmowaniu decyzji. Miłej lektury!

Chusta do noszenia dziecka – rozwiązanie wygodne, poręczne i praktyczne

Chusta do noszenia dziecka to rozwiązanie, które cieszy się coraz większą popularnością. Przyczyna takiego stanu rzeczy jest bardzo prosta. Chusta zajmuje niewiele miejsca. Z tego powodu sprawdzi się ona na przykład w zatłoczonym centrum handlowym – rodzic nie musi wówczas manewrować wózkiem, by z trudem wcisnąć się pomiędzy wąskie szafki sklepowe. Autobusy, niewielkie korytarze, ruchliwe ulice to kolejne miejsca, gdzie chusta będzie stanowić cenne wsparcie.

Z drugiej jednak strony długotrwałe korzystanie z chusty jest bardzo męczące. Co więcej, takie zachowanie może przyczynić się u rodzica nawet do problemów z kręgosłupem. Jest tak szczególnie w sytuacji kobiet, których organizm jest wycieńczony po okresie ciąży.

Last but not least, noszenie dziecka w chuście poważnie krępuje ruchy rodzica, który może mieć problemy z wybieraniem produktów w sklepie, obsługą telefonu czy nawet czytaniem książki podczas wiosennych spacerów po parku.

Wózek dziecięcy, czyli sprawdzone rozwiązanie

W zasadzie nie powinno nikogo dziwić, że wózki dziecięce po dziś dzień cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem ze strony rodziców. Taki stan rzeczy wynika między innymi stąd, że rozwiązanie to oznacza przede wszystkim następujące korzyści dla rodzica/opiekuna:

  • uniwersalne zastosowanie. Przykładowo, wózek 2w1 to miks gondoli oraz wózka spacerowego dla większych pociech. Jeszcze bardziej rozbudowana forma to wózki dziecięce 3w1 to umiejętne połączenie wózka spacerowego, głębokiego oraz fotelika do samochodu. Do tej kategorii produktów można zaliczyć na przykład wózki Cybexfotelikiem dla dzieci o masie do kilkunastu kilogramów,
  • elegancki wygląd – wózek dziecięcy to narzędzie, które jest nie tylko użyteczne, ale może także dobrze wyglądać. Dobrym przykładem są tu wózki Bebetto oraz wózki Junama – są one dostępne w różnych wersjach kolorystycznych (w tym na przykład ciemna zieleń),
  • dodatkowe właściwości ochronne – przykładowo, wózki Kinderkraft dzięki głębokiej gondoli zapewniają maluchowi ochronę przed promieniami słońca, zimnem oraz silnym wiatrem. Z kolei w innych modelach wózków dziecięcych stosuje się tkaniny, które mają cenne właściwości ochronne przed promieniowaniem ultrafioletowym (słonecznym) UV.

Chusta czy wózek dla dziecka? Podsumowanie

Czasem można spotkać się z płomiennymi dyskusjami na temat tego, co jest bardziej użytecznym rozwiązaniem dla dziecka – chusta czy wózek? Jak widać, obydwa rozwiązania mają swoje zalety i wady. Idealny wybór w tym zakresie niestety nie istnieje.

Z drugiej strony warto podejść do omawianej kwestii w inny sposób: obydwa sposoby działania nie muszą się wykluczać. Wręcz przeciwnie: wózek może być przydatny podczas długich, spokojnych spacerów, a chusta sprawdzi się w sytuacji, gdy rodzic będzie przemieszczał się komunikacją publiczną lub zamierza odwiedzić lokal, w którym nie ma windy.

Zaufane Opinie IdoSell
4.85 / 5.00 60 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2020-11-03
świetnie i tanio i szybko
2020-10-20
Wyjątkowo atrakcyjna cena. Spodziewany czas realizacji zamówienia był dość długi, ale okazało się że zamówienie zostało wysłane w przeciągu 3 dni.
pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel