Darmowa dostawa od 299,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Ranking fotelików samochodowych 2020

2020-04-23
Ranking fotelików samochodowych 2020

Wybór odpowiedniego fotelika to ogromne wyzwanie dla rodziców spodziewających się pierwszego dziecka. Zanim zapoznacie się z najnowszym rankingiem fotelików samochodowych 2020, podamy Wam kilka ważnych wskazówek, dzięki którym dużo łatwiej będzie Wam podjąć dobrą decyzję.

Ranking bezpieczeństwa 

Na rynku istnieje szereg modeli fotelików, różniących się od siebie ceną, kolorem i funkcjonalnością. Zakup fotelika jest niezbędny zarówno jeśli chodzi o regulacje prawne, jak i zdrowy rozsądek i bezpieczeństwo naszego malucha. Według przepisów ustawy o ruchu drogowym z 2017 roku, zabronione jest przewożenie dzieci poniżej 12. roku życia i/lub poniżej 150 cm wzrostu bez fotelika lub innego urządzenia ochronnego. Urządzenie to powinno być dopasowane do malucha pod względem jego wagi i wzrostu oraz panujących warunków technicznych w pojeździe. Kierowca ma bezwzględny zakaz przewożenia dziecka poniżej 3 lat w pojeździe, który nie ma pasów bezpieczeństwa i fotelika. Za przewożenie dziecka niezgodnie z przepisami grozi 6 punktów karnych i 150 zł mandatu.

 

Dobry fotelik to nie tylko ten dopasowany do samochodu i naszego dziecka. Dobry fotelik to taki który przeszedł testy bezpieczeństwa. Skąd pewność, że jeden model jest lepszy od drugiego? W końcu wszystkie przeszły testy bezpieczeństwa.

Miarodajnym odniesieniem są w tym momencie testy fotelików przeprowadzone przez niemiecki ośrodek ADAC. ADAC to niemiecki automobilklub zrzeszający kilkanaście milionów członków. Tym samym jest największym stowarzyszeniem motocyklistów i drugim automobilklubem na świecie. Posiada w Niemczech 18 oddziałów regionalnych. ADAC jako jeden z pierwszych rozpoczął niezależne testy fotelików samochodowych, które występują dwa razy w roku - wiosenne i jesienne. Polegają one na serii badań, w skład których wchodzą: testy zderzeniowe, mające 50% wpływu na ocenę ogólną, użytkowość / obsługę - 40% wpływu, ergonomię z 10% wpływem oraz badanie zanieczyszczeń oraz przetwarzania / czyszczenia - te dwa ostatnie testy są na zasadzie 0/1, albo się je zdaje, albo oblewa i wtedy fotelik oblewa całe badanie. Wynik podawany jest w skali punktowej od 0 do 5.

ADAC przeprowadza tzw „testy zderzeniowe”, występujące w dwóch rodzajach: czołowe, przy prędkości 64 km/h oraz boczne z prędkością 50 km/h. Do testów wykorzystywane są manekiny, które najbardziej mają być upodobnione do małych pasażerów w różnym wieku i o różnej wadze. Obecnie są to najbardziej zaawansowane technicznie kukiełki, posiadające czujniki w głowie, na odcinku szyjnym kręgosłupa, klatce piersiowej, podbrzuszu, miednicy. Foteliki są badane z każdej perspektywy - w obydwu kierunkach przewożenia dziecka, w pozycji siedzącej i leżącej fotelika. Testy na fotelikach są przeprowadzane wielokrotnie, co odpowiednio wpływa na ocenę końcową.  fotelików samochodowych

Każdy fotelik samochodowy w Polsce musi posiadać normę „i-Size”. Jest to europejska norma bezpieczeństwa fotelików samochodowych dotycząca niemowląt i maluchów do ok 4 roku życia. Technologia i-Size została opracowana w oparciu o nowoczesne technologie i najnowsze badania z zakresu bezpieczeństwa dzieci podróżujących samochodami. Foteliki posiadające normę „i-Size”:

  • wzmacniają ochronę głowy i części szyjnej dziecka,
  • wskazują aby dzieci do 15 miesiąca życia muszą podróżować tyłem do kierunku jazdy,
  • narzucają korzystanie z ISOFIX,
  • głównym założeniem jest rezygnacja z przedziałów wagowych na rzecz wzrostu dziecka. 

Niezależnie od rodzaju norm, im więcej testów przeszedł dany produkt, tym lepiej. Dlatego zanim podejmiemy decyzję o zakupie, warto wypytać zapytać sprzedawcę o standardy bezpieczeństwa danego fotelika.

Niezależnie od rodzaju norm, im więcej testów przeszedł dany produkt, tym lepiej. Dlatego zanim podejmiemy decyzję o zakupie, warto wypytać zapytać sprzedawcę o standardy bezpieczeństwa danego fotelika.

Ranking fotelików samochodowych 2020

Poniżej przedstawiamy Wam nasz ranking fotelików samochodowych:

1. Fotelik samochodowy BRITAX ROMER DUALFIX M I-SIZE
2. Fotelik samochodowy Maxi-Cosi Pebble Pro i-Size
3. Fotelik samochodowy Britax Romer Kidfix III S
4. Fotelik samochodowy Britax Romer Advansafix IV R
5. Fotelik samochodowy BESAFE iZi FLEX FIX I-Size
6. Fotelik samochodowy Maxi Cosi MICA
7. Fotelik samochodowy Avionaut SKY
8. Fotelik samochodowy BeSafe iZi Go Modular i- Size
9. Fotelik samochodowy AXKID MINIKID RWF
10. Fotelik samochodowy MAXI COSI CORAL I-SIZE

Polecane

Maxi-Cosi PEBBLE PRO I-SIZE - fotelik samochodowy 0-13 kg | Essential Black

Maxi-Cosi PEBBLE PRO I-SIZE - fotelik samochodowy 0-13 kg | Essential Black

Cena regularna: 899,00 zł brutto799,00 zł bruttoNajniższa cena z 30 dni przed obniżką: 669,00 zł
Zaufane Opinie IdoSell
4.71 / 5.00 63 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2020-11-20
polecam, szybko, sprawnie
2020-11-20
Wszystko, super
pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel