Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Jak złożyć fotelik samochodowy po praniu? To prostsze niż myślisz

2020-05-15
Fotelik samochodowy wykorzystuje się po to, aby zapewnić dziecku bezpieczeństwo w podróży. Dziecko w foteliku spędza sporo czasu - dlatego też wykonuje w nim takie czynności jak jedzenie, sen czy picie. Dziecku trzeba wybaczyć, gdy po raz kolejny zachlapie tapicerkę fotelika, ubrudzi ją kaszką czy innym posiłkiem… i wyczyścić ją, by fotelik stale prezentował się tak, jak nowy!

 

Niestety, cały fotelik samochodowy nie zmieści się do pralki - dlatego trzeba wiedzieć, jak go rozłożyć, a także jak złożyć fotelik samochodowy po praniu tapicerki. Nowoczesne foteliki samochodowe oferują wysoki komfort przy ściąganiu obić fotelika, dlatego nie będzie stanowić to żadnego problemu. Dużą rolę w kwestii tego, jak złożyć fotelik samochodowy po praniu, odgrywają instrukcje producenta, które dokładnie wyjaśniają poszczególne etapy procesu składania fotelika.

Jak złożyć fotelik samochodowy po praniu

Nim przejdziemy do kwestii dotyczących składania fotelika, warto jest wspomnieć o kwestiach dotyczących samego prania tapicerki. Przede wszystkim, należy pamiętać o tym, aby ściągać ją bez używania siły! Może to doprowadzić do trwałego uszkodzenia tapicerki, czy też innej części fotelika samochodowego. Prócz tego, konieczne jest wypranie tapicerki w odpowiedniej temperaturze, aby zapobiec jej nadmiernemu zużyciu na skutek nieprawidłowego prania.

 

Poszukując odpowiedniego fotelika samochodowego, w recenzjach na pewno spotkasz się z opiniami na temat tego, jak wygląda proces czyszczenia danego fotelika. Jest to istotna kwestia - może nie tak, jak kwestie bezpieczeństwa, natomiast im prostsze będzie czyszczenie, tym przyjemniej będzie się używało danego fotelika z perspektywy rodzica. Najczęściej ściągnięcie tapicerki z fotelika jest bardzo proste; następnie, można ją wrzucić do pralki i wyprać. Jeśli dany fotelik samochodowy umożliwia taką formę czyszczenia - wszelkie ubrudzenia tapicerki nie będą stanowić dla ciebie najmniejszego zmartwienia! Z takim systemem będziesz w stanie łatwo i skutecznie usunąć wszelki brud z fotelika, jednocześnie nie narażając tapicerki samochodu na kontakt ze środkami czyszczącymi.

 

Jak zamontować fotelik - Maxi Cosi

 

Zastanawiasz się, jak złożyć fotelik samochodowy po praniu? Czynność ta jest bardzo prosta - polega na odpowiednim przypięciu poszczególnych elementów tapicerki do fotelika. Odpowiednio przypięte elementy fotelika będą się dobrze trzymać i nie sprawią dziecku dyskomfortu. Ważna jest jednak kwestia prawidłowego przypięcia fotelika samochodowego po wypraniu go. Jak go zamontować i w którym miejscu?
W kwestii tego, jak zamontować fotelik, ważną informacją jest fakt, iż najbezpieczniejszym miejscem do montażu fotelika samochodowego jest środkowe miejsce na tylnej kanapie samochodu. Jeśli jednak okaże się, że ze względu na brak możliwości montażu fotelika w tym miejscu będziemy musieli wybrać inne miejsce, najrozsądniej jest wybrać takie, aby dziecko stale widziało swoją mamę. 
W zależności od modelu fotelika, wyróżnia się kilka rodzajów montażu fotelika. Pierwszym sposobem na montaż fotelika samochodowego jest przypięcie go pasami. Ten sposób montażu występuje najczęściej w przypadku nosidełek - czyli fotelików samochodowych dla dzieci z grupy 0+. Następnie, bardzo bezpieczną formą montażu fotelika jest montaż z pomocą złączy Isofix - z bazą bądź bezpośrednio. Dodatkowo, niektóre foteliki posiadają złącza Top Tether, pozwalające jeszcze bardziej zwiększyć stabilność fotelika. Warto także sprawdzić, czy twój model fotelika posiada wskaźnik poprawności montażu fotelika, a także nogę stabilizującą.
Po wypraniu fotelika, rozsądnie jest zamocować go ponownie zgodnie z zaleceniami producenta. W przypadku skorzystania z dostarczonych przez producenta informacji, rodzic ma pewność, że fotelik samochodowy jest wykorzystywany zgodnie z założeniami danej konstrukcji. Tylko w ten sposób fotelik jest w stanie zaoferować dziecku pełnię bezpieczeństwa, gwarantowaną przez producenta.

Zaufane Opinie IdoSell
4.85 / 5.00 60 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2020-11-08
Zamówienie zostało zrealizowane prawie tydzień szybciej niż było podane przy zamówieniu - rewelacja! Świetna cena produktu, szybka wysyłka.
2020-11-03
świetnie i tanio i szybko
pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel