Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Jak wózek rok po roku?

2020-02-20
Jak wózek rok po roku?

Rodzice dwójki dzieci, szczególnie przy niewielkiej różnicy wieku maluchów, borykają się z wieloma różnymi problemami. Jaki wózek rok po roku wybrać? To jedno z pytań, które pada bardzo często. Dodatkowo, komplikują się kwestie wychowawcze, trudniej również zadbać o organizację w codziennym dniu. Jeśli Ty też masz dylemat jaki wózek dla dzieci rok po roku wybrać przeczytaj przygotowany przez nas tekst. 

Wózek rok po roku - czy warto?

Małe dzieci często nie są w stanie przejść dłuższych odległości i zapadają w drzemkę podczas spacerów. Z tego względu możemy być zmuszeni do korzystania z podwójnego wózka. Jednym z tego typu rozwiązań jest wózek dla dzieci rok po roku, który został zaprojektowany z myślą o wymaganiach dzieci w podobnym wieku. To naprawdę dobre rozwiązanie, które warto wziąć pod rozwagę.

Jaki wózek rok po roku - na co zwrócić uwagę

Nurtuje Cię pytanie jaki wózek rok po roku wybrać? Najważniejsza przed wyborem wózka dla dzieci rok po roku jest analiza własnych potrzeb. 

  1. W pierwszej kolejności należy wziąć pod uwagę różnicę wieku między dziećmioraz zapotrzebowanie obojga dzieci. W przypadku malucha, który dopiero zaczął chodzić, wózek będzie prawdopodobnie niezbędny. Jeśli jednak dziecko porusza się w większości samodzielnie, a wózek używany jest sporadycznie, model podwójny może nie być konieczny. 
  2. Zastanawiając się nad kwestią tego, jaki wózek dla dzieci rok po roku wybrać, warto zwrócić także uwagę na to, jak daleko od domu poruszamy się z wózkiem. Jeśli na spacer z dziećmi wybieramy się jedynie do pobliskiego parku lub na plac zabaw, a dłuższe trasy pokonujemy samochodem, być może wystarczy pojedynczy wózek. W przypadku jednak, kiedy rodzic zmuszony jest samodzielnie sprawować opiekę nad dwójką małych dzieci i nie posiada własnego środku transportu, najlepszym rozwiązaniem będzie podwójny wózek. 
  3. Dlaczego warto postawić na takie rozwiązanie? Pamiętaj o tym, że starsze dziecko, może chcieć być traktowane jak młodsze i tak jak brat lub siostra również podróżować w wózku. W takim wypadku idealnie sprawdzi się wózek rok po roku.

Rodzaje wózków dla dzieci rok po roku

Na rynku znajdują się różne typy wózków dla dzieci rok po roku. To, jaki wózek rok po roku wybierzesz zależy od Ciebie. Wśród najpopularniejszych modeli znajdziesz:

  • wózek „jeden za drugim” zwany tandemem lub tramwajem,
  • wózek „jeden obok drugiego”
  • wózek „jeden nad drugim”.

Jaki wózek dla dzieci rok po roku jest najlepszy? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, na to pytanie. Wszystko zależy od zapotrzebowania rodziców. Najbardziej istotne będą kwestie techniczne, takie jak wymiary wózka dopasowane do drzwi, przez które będzie przejeżdżał, windy w budynkach mieszkalnych, czy wielkości bagażnika samochodu. W przypadku korzystania z komunikacji miejskiej, należy uwzględnić również wejście do środka transportu. Wybierając wózek rok po roku najlepiej dodać do jego wymiarów dodatkowe kilka centymetrów, ponieważ podane przez producenta wymiary mogą dotyczyć spacerówki i minimalnie różnić się od wersji głębokiej. Dodatkowo warto wziąć pod uwagę kwestię wnoszenia wózka, miejsca przechowywania oraz nawierzchni do spacerów. Ponownie więc w kwestii tego, jaki wózek rok po roku będzie najlepszy warto zastanowić się nad naszymi potrzebami.

Co jest ważne przy wyborze wózka dla dzieci rok po roku?

Nadal nie wiesz jaki wózek dla dzieci rok po roku wybrać? Podpowiadamy, na co jeszcze warto zwrócić uwagę przed zakupami. Przy wyborze wózka dla dzieci rok po roku, bardzo ważna jest jego waga. Im lżejszy wózek, tym łatwiej będzie można go prowadzić.

Należy jednak pamiętać, aby w pierwszej kolejności myśleć o bezpieczeństwie dzieci i sprawdzić stabilność konstrukcji. Warto w tym celu wziąć pod uwagę również pasy bezpieczeństwa oraz wytrzymałość wózka podczas wożenia zakupów.

Na manewrowość wózka rok po roku wpływa nie tylko waga, ale też jego rodzaj. Im dłuższy pojazd, tym trudniejsze będzie jego prowadzenie. W tej kwestii duża szerokość także nie wpływa korzystnie. Pokonywanie różnego typu terenów, krawężników czy korzystanie z komunikacji miejskiej najłatwiejsze będzie w przypadku wózka „jeden po drugim”. Warto zadbać również o obrotowe przednie koła oraz odpowiednią amortyzację.

Kolejnym kryterium wyboru powinna być szerokość gondoli dostosowana do wagi dziecka. Nie zawsze jednak szeroki wózek oznacza szerokie siedzisko, na co należy zwrócić uwagę. Dla zwiększenia komfortu dziecka, istotną rolę odgrywa wysokość oparcia.

Dodatkowymi ważnymi parametrami mogą być regulowane rączki, odpowiednia osłona przeciwdeszczowa czy ułatwienia w transporcie. To, jaki wózek rok po roku sprawdzi się u Ciebie jest zależne od bardzo wielu czynników, dlatego dokładnie przemyśl zakup.

Mity dotyczące poszczególnych rodzajów wózków dla dzieci rok po roku

Wiesz już jaki wózek dla dzieci rok po roku wybrać? Przed zakupem poznaj kilka mitów, dotyczących tego rodzaju pojazdów dla najmłodszych. 

  • Częstym mitem panującym wśród rodziców jest twierdzenie, że wózek „jeden za drugim” ma lepszą manewrowość ze względu na małą szerokość. Okazuje się jednak, że szerokość w tego typu wózkach często nieznacznie różni się od innych rodzajów wózków. Największe znaczenie będzie miała długość wózka, która w przypadku tandemów utrudnia prowadzenie. 
  • Kolejnym nieprawdziwym przekonaniem jest to, że wózek „jeden obok drugiego” jest wąski i niewygodny. Różnice w szerokości siedzenia w przypadku różnych rodzajów wózków są niewielkie. Rodzice, którzy zastanawiają się nad wózkiem „jeden nad drugim” często obawiają się, że jedno z dzieci będzie pokrzywdzone ze względu na mniejszą widoczność. Z perspektywy dziecka jednak tego typu kwestie nie mają większego znaczenia, ponieważ maluch równie dużą frajdę może czerpać z podróżowania na dole, jak na górze. Niezależnie od tego, jaki typ wózka rok po roku wybierzesz, bardzo dużą rzadkością jest to, aby jedno dziecko przeszkadzało drugiemu w czasie snu. Uniemożliwia to różnica w położeniu płasko rozłożonego siedziska względem ułożenia w pozycji siedzącej. 

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, jakie rozwiązanie sprawdzi się najlepiej w przypadku posiadania dwójki dzieci w podobnym wieku. Wybór odpowiedniego wózka zależy od zapotrzebowania rodziców oraz ich maluchów. Warto dlatego przed zakupem zastanowić się nad własnymi oczekiwaniami.

Zaufane Opinie IdoSell
4.85 / 5.00 60 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2020-11-22
Pozytywnie :)
2020-11-13
Bardzo szybka wysyłka, cena produktu jedna z lepszych na rynku, towar zgodny z opisem.
pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel