Darmowa dostawa od 299,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Czy spacerówka kubełkowa jest zdrowa?

2020-05-02
Czy spacerówka kubełkowa jest zdrowa?

Producenci wózków dziecięcych proponują różne typy siedzisk wózków spacerowych. Zaliczają się do nich spacerówki rozkładane na płasko, co odwzorowuje pozycję znaną dziecku z gondoli oraz spacerówki kubełkowe, które układają ciało dziecka w położeniu z usztywnionymi bioderkami. W związku z dużą liczbą różnorodnych modeli wielu rodziców na etapie wyboru wózka spacerowego zadaje sobie pytanie - czym jest spacerówka kubełkowa? 

Czym jest spacerówka kubełkowa?

Przy wyborze wózka bierzemy pod uwagę wiele czynników, takich jak wielkość kół czy siedziska. Ważna jest również pozycja dziecka w siedzisku takiego wózka. Zanim podejmiemy decyzję, należy odpowiedzieć na pytanie, co jest dla Was lepsze, spacerówka kubełkowa, czy zwykła. Spacerówka “zwykła”, czyli najbardziej powszechny typ spacerówki, oznacza siedzisko rozkładane na płasko. Maluszek leży w pozycji takiej jak w łóżeczku lub w gondoli. Takie ułożenie daje swobodę dziecku w przekręceniu się na bok, na brzuszek oraz w zmianie pozycji. Czym jest spacerówka kubełkowa? Spacerówka kubełkowa układa ciało dziecka w pozycji podobnej jak w krzesełku do karmienia lub foteliku samochodowym. Oczywiście mają one możliwość położenia do spania, ale nie zmienia się pozycja pleców względem bioderek. Taka pozycja nadal pozwala na komfortowy odpoczynek, a przy tym zapobiega również zsuwaniu się z siedziska. Podsumowując, kiedy wyregulujemy siedzisko do pozycji leżącej, nasz maluch leży, ale z nóżkami uniesionymi ku górze.

Powstaje zatem pytanie - czy spacerówka kubełkowa jest zdrowaOpinie lekarzy nie są w tej sprawie jednoznaczne. W przypadku, kiedy dziecko ma poważne problemy rozwojowe z kręgosłupem fizjoterapeuci zalecają spacerówki kubełkowe. Jak już zostało wyżej wspomniane, pozwalają one na ułożenie pleców malucha w pozycji z prostymi plecami. Hamakowa budowa oparcia sprawia, że dziecko nie może wykrzywić kręgosłupa w trakcie jazdy. Zaletą siedziska kubełkowego jest, co podkreślają fizjoterapeuci, ułożenie ciała dziecka. Jest to pozycja naturalna dla maluszka i jest odpowiednia nawet dla dzieci poniżej 6 miesiąca życia. Odpowiadając zatem na pytanie, czy spacerówka kubełkowa jest zdrowa, można stwierdzić, że nie ma negatywnych skutków dla zdrowia dziecka. Nie można jednak stwierdzić, że jest to najlepszego rozwiązanie dla Waszego dziecka - każdy maluch jest inny.

W celu upewnienia się w kwestii czy spacerówka kubełkowa jest zdrowa, warto przeanalizować nie tylko opinie lekarzy, ale również rodziców - użytkowników danego rodzaju wózka spacerowego. W związku z tym, iż przeważająca większość modeli posiada spacerówki zwykłe, czyli rozkładane na płasko, większość opinii będzie dotyczyła takiego rodzaju siedziska. Nie zmienia to jednak faktu, że spacerówki kubełkowe są produkowane przez wielu europejskich producentów i również mają swoich zagorzałych zwolenników.

Spacerówka kubełkowa czy zwykła?

Pozostaje zatem pytanie - co lepsze, spacerówka kubełkowa czy zwykła? Analizując opinie lekarzy i użytkowników w jednym i drugim rozwiązaniu można odnaleźć zalety i wady. Dla dzieci ruchliwych lepszych rozwiązaniem będzie spacerówka tradycyjna. Maluszek może dowolnie zmieniać w niej pozycje. Jeżeli lubicie grubo ubrać swoje dziecko albo macie obszerny śpiwór, którego chcielibyście używać, lepiej sprawdzi się również spacerówka zwykła. Natomiast jeżeli chodzi o spacerówkę kubełkową, jest ona dla idealna dla rodziców, którzy szukają wózka zgrabnego wizualnie z siedziskiem które wymusza prostą pozycję kręgosłupa.

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.71 / 5.00 63 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2020-11-14
Ok
2020-10-20
Wyjątkowo atrakcyjna cena. Spodziewany czas realizacji zamówienia był dość długi, ale okazało się że zamówienie zostało wysłane w przeciągu 3 dni.
pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel