Fotelik samochodowy RWF GB VAYA dla dzieci 0-18kg Lux Black

Fotelik samochodowy RWF GB VAYA dla dzieci 0-18kg Lux Black

w magazynie: 100 sztuk
silver-brown-brushed
lorem ipsum dolor sit amet sectum sempra
+
CLOUD Z
lorem ipsum dolor sit amet sectum sempra
=
1899 zł
Brutto

Status: Dostępny
Dostawa: 1-3 dni robocze

* Masz aż 30 dni na zwrot wózka
* Serwis gwarancyjny DoorToDoor
* Masz pytania? Zadzwoń +48 797 977 031

Fotelik GB Vaya l-Size przeznaczony dla dzieci w przedziale wagowym 0-18 kg to model innowacyjny zarówno jeżeli pod uwagę weźmiemy foteliki montowane przodem, jak i tyłem do kierunku jazdy.  Fotelik GB Vaya I Size zapewnia wielką wygodę i bezpieczeństwo dzieciom aż do 4 roku życia. Wersja kolorystyczna Lux Black proponuje elegancką i modną czerń.


Najważniejsze funkcje fotelika GB 0-18 kg Vaya I-Size Lux Black

 • Komfortowa  i bezpieczna podróż tyłem do kierunku jazdy możliwa aż do 4 roku życia
 • System obrotowy 360° ułatwiający wsiadanie do fotelika
 • Bezproblemowa instalacja z systemem Isofix
 • Niezawodne osłony boczne  systemu Linear Side-impact Protection
 • Odpowiednia dla dziecka tapicerka - dobre właściwości higroskopijne
 • Znakomite oceny w testach zderzeniowych
 • I-Size
 • Norma ECE R-129
 • Wkładka zapewniająca doskonałe podparcie kręgosłupa maluszka
 • Stylowy wygląd
 • Komfort podróżowania dziecka w niemalże leżącej pozycji
 • Homologacja I-SizeGB Vaya fotelik obracany  o 360°

System obracania fotelika na bazie GB Vaya umożliwia łatwy sposób zmiany ustawienia fotelika : przodem lub tyłem do kierunku jazdy. Mechanizm ten sprawia także, że wsadzanie do fotelika oraz wysadzanie dziecka z fotelika staje się niezwykle proste. System Isofix zapewnia bezproblemowy i prawidłowy montaż fotelika w aucie.

System obrotowej bazy 360° -  także dla rodziców

Za sprawą możliwości obrotu fotelika przodem do drzwi wkładanie i wyjmowanie dziecka jest łatwiejsze niż kiedykolwiek dotąd. W trakcie czynności rodzice nie obciążają tak swoich kręgosłupów. System ten wpływa też dodatnio na kształtowanie się samodzielności starszych dzieci.

5 punktowe pasy bezpieczeństwa

5-punktowe pasy bezpieczeństwa zostały wyposażone w system automatycznego napinania pasów po jednorazowym pociągnięciu za któryś z pasków.


Driving Direction Control

System ten uniemożliwia przewożenie dzieci do 16 miesiąca życia lub niższych niż 76 zwróconych przodem do kierunku jazdy.

Energy Absorbing Shell

Innowacyjna powłoka fotelika absorbuje energię uderzenia i chroni przed nią malucha.

ER-TECH

System ten, w który wyposażony jest Vaya I Size, minimalizuje ryzyko urazu kręgosłupa podczas zderzeń czołowych. Zagłówek fotelika jest skonstruowany tak, że samodzielnie opuszcza się, zapewniając wysoki poziom bezpieczeństwa dziecka.

Działanie systemu ER TECH podczas zderzenia czołowego:
ER Tech to szczególny system ochronny, mający olbrzymie znaczenie dla bezpieczeństwa w trakcie kolizji z udziałem zderzenia czołowego. Pamiętajmy, że w porównaniu z resztą ciała, głowa dziecka jest dużo większa i cięższa. Mięśnie karku oraz kręgosłupa dziecka nie są jeszcze w odpowiedni sposób rozbudowane i silne, co oznacza, że  ich zabezpieczenie wymaga wielkiej uwagi. Podczas podróży w foteliku zwróconym przodem do kierunku jazdy, dziecko jest chronione dzięki 5-punktowym pasom bezpieczeństwa,  jednak nowa Technologia Redukcji Energii, czyli ER Tech, zmniejsza dodatkowe siły działające na kręgosłup w odcinku szyjnym dziecka o mniej więcej 20% w przypadku zderzenia czołowego. Technologia ER zaczyna działać wtedy, gdy przeciążenia oddziałujące na dziecko w trakcie  kolizji są w swoim piku, czyli wtedy, gdy momentowa ich wartość jest największa. W trakcie zderzenia zagłówek fotelika natychmiast opuszcza się, dzięki czemu skutecznie ogranicza działanie sił na kręgosłup dziecka, które kumulują się podczas wypadku


Łatwa obsługa

Fotelik można obrócić przy użyciu jednej ręki, podobnie jak pochylić go do odpowiedniej pozycji. Fotelik podlega pod względem pochylenia regulacji aż do 5 pozycji w przypadku jazdy tyłem oraz 3 w przypadku jazdy przodem.

One Click Instalation

System Isofix posiada bardzo czytelne oznaczenie właściwego montażu, dzięki czemu jest bardzo łatwy w użyciu i daje pewność prawidłowego montażu.

Uchwyty magnetyczne

Po bokach fotelika znajdują się magnetyczne uchwyty do pasów, za sprawą których pasy przebiegają zawsze odpowiednio.

Bezpieczeństwo Twojego dziecka


Bezpieczeństwo GB Vaya zostało wielokrotnie potwierdzone podczas  szczegółowych testów zgodności z homologacją I-Size. Testy przebiegały w następujący sposób: fotelik został rozpędzony do prędkości 50 km/h przy zderzeniu czołowym, 24 km/h przy zderzeniu z boku oraz do 30km/h przy uderzeniu tylnym . Ponadto sprawdzono działanie klamry pasów po wypadku - testy tylko wtedy zostają zaliczone, gdy ta pozostaje sprawna. Każdego rodzaju kryteria przeciążeń podczas testów GB Vaya zaliczył bez problemów. I to zarówno w przypadku ustawienia tyłem, jak i przodem do kierunku jazdy. Dlatego też producenci mogą poszczycić się tym, że jest zgodny z normą I-Size.


Dane techniczne:

kategoria wagowa    0 -18kg


kierunek montażu    FWF/RWF - przodem i tyłem


sposób montażu    Isofix


isofix    tak


norma I-Size    tak


bezpieczeństwo ADAC     ✰✰✰✰


Test Plus    nie


możliwość obrotu 360°     tak


możliwość regulacji pozycji spoczynkowej    tak


waga fotelika 15 kg

Opis

Kategoria Wagowa
0 - 18 kg

Specyficzne kody