Zakupy z małym dzieckiem - 5 praktycznych porad.

Kategoria

Recent Articles

Zakupy z małym dzieckiem - 5 praktycznych porad.

Szukasz wózka?
Znajdziesz go w naszym sklepie.
   20 / 08 / 2019

Myśl o zakupach z małym dzieckiem może wywoływać u świeżo upieczonych rodziców pewne obawy. Nie ma się jednak czym martwić, jest to czynność jak każda inna. Można porównać ją do spaceru z pociechą. Bycie mamą lub tatą nie oznacza wiecznego zamknięcia w mieszkaniu! W tym blogu przedstawiamy 5 praktycznych porad na temat tego jak zaplanować zakupy, aby były przyjemne i komfortowe zarówno dla rodzica, jak i dziecka.

retro gondola

Jak robić zakupy z maluchem - 5 wskazówek

Być może, kiedy myślisz o zakupach z dzieckiem masz przed oczami sceny maluchów krzyczących wniebogłosy lub tarzających się po podłodze. Sytuacji takich można uniknąć w bardzo prosty sposób. Odpowiednio zaplanuj wypad do sklepu z niemowlakiem, a starszemu dziecku wytłumacz gdzie idziecie, po co i jak należy się zachowywać. Być może pomogą Ci w tym nasze porady.

  1. Odpowiednie miejsce - jeśli masz taką możliwość wybieraj znajome, lokalne sklepiki. Hipermarkety dostarczają dziecku bardzo wielu bodźców - nowi ludzie, jaskrawe kolory i głośne dźwięki. Lepiej odpuścić sobie większe zakupy z niemowlakiem, starsze dziecko możesz zabrać do marketu czy galerii i zaangażować w sprawunki. Przed wyjściem zastanów się czy wózek zmieści się w alejkach. Maluch może nie dać rady przemierzać centrum handlowego na własnych nóżkach, dlatego warto zabrać ze sobą jego pojazd.
  2. W towarzystwie łatwiej - wybierając się na zakupy z dzieckiem warto zabrać ze sobą innego dorosłego. Drugi rodzic, koleżanka lub kolega czy ktoś z rodziny będzie mieć oko na malucha, podczas gdy Ty wygodnie kupisz niezbędne produkty.
  3. Odpowiednia pora - na zakupy idź wtedy, gdy Twoje dziecko śpi lub jest wyspane. Szybki wypad do osiedlowego sklepu nie obudzi malucha i nie odbierze mu spokojnego snu. Dłuższą wyprawę do supermarketu lepiej będzie zaplanować na czas po drzemce - Twój Skarb nie będzie marudził i chętnie pomoże ci w zakupach. Do dużych sklepów lepiej wybierać się w ciągu tygodnia i przed południem - jest w nich wtedy mniej ludzi.
  4. Komfort dziecka - zadbaj o samopoczucie malucha. Przed wyjściem przewiń je i nakarm, przygotuj też zabawki, które zajmą dziecko, gdy zakupy je znudzą. Warto też mieć ze sobą zapasowe pieluchy lub ubranko na zmianę, coś do picia i przekąski. Ze starszym dzieckiem możesz porozmawiać i wytłumaczyć mu gdzie i po co idziecie. Zaangażuj je w zakupy - dzięki temu poczuje się potrzebne i docenione.
  5. Wygodny wózek - to podstawa zakupów z maluchem. Wyobrażasz sobie pilnowanie dziecka, wybieranie produktów i jednoczesne pchanie ogromnego koszyka sklepowego? Aby uprościć sprawunki potraktuj pojazd potomka jak wózek na zakupy. To, czego potrzebujesz możesz umieścić w gondoli lub pod nią. Dzięki temu będzie Ci zdecydowanie wygodniej.

Wózek idealny na spacery oraz zakupy

W szerokiej ofercie sklepu KinderPrams znajdziesz wiele modeli wózków, które sprawdzą się zarówno podczas spacerów jak i wypadów do sklepu. Z nimi będziesz mieć pewność, że Twojemu maluchowi jest wygodnie, a Ty komfortowo zrobisz zakupy.

Comments

Log in or register to post comments