Wycieczka rodzinna czyli dobieramy fotelik dla naszego dziecka

Kategoria

Recent Articles

Wycieczka rodzinna czyli dobieramy fotelik dla naszego dziecka

Szukasz wózka?
Znajdziesz go w naszym sklepie.
   20 / 08 / 2019

Aktywni rodzice, których pasją są bliższe i dalsze podróże nie muszą rezygnować ze swojego hobby po narodzinach dziecka. Wycieczki rodzinne mogą być doskonałą okazją do zacieśniania więzów oraz pokazaniu maluchowi otaczającego go świata, co z pewnością pozytywnie wpłynie na jego rozwój. Najlepiej zacząć od niezbyt dalekich wypraw samochodowych, tak aby nie męczyć dziecka. Zanim wyruszysz w drogę upewnij się, że masz odpowiedni fotelik, który zapewni maluchowi bezpieczną i komfortową podróż.

Dobry fotelik - czyli jaki?

Fotelik samochodowy to urządzenie, którego zadaniem jest zapewnienie Twojemu dziecka bezpieczeństwa podczas podróży. Nie kupuj pierwszego modelu, który wpadnie Ci w ręce, przecież chodzi o życie i zdrowie Twojego ukochanego potomka.

Co to właściwie znaczy “dobry fotelik samochodowy? Zdradzamy jakie cechy powinien mieć ten sprzęt, aby zasłużyć na powyższe miano.

  1. Atestowany - crash testy, które przeszedł fotelik świadczą o jego bezpieczeństwie i jakości. W żadnym wypadku nie kupuj fotelika, który nie był testowany lub osiągnął słabe wyniki.
  2. Łatwy do zamontowania - to ważne, aby móc szybko i wygodnie zamontować fotelik mając przy tym pewność, że robimy to dobrze. Przekombinowane modele tylko zniechęcą Cię do wspólnych podróży. Dobrym rozwiązaniem są foteliki z bazą.
  3. Bezwypadkowy - lepiej zapłacić nieco więcej i kupić fotelik w sprawdzonym sklepie zamiast od sąsiadki kuzynki. W pierwszym wypadku masz pewność, że kupujesz towar bezwypadkowy i w pełni bezpieczny dla malucha, w drugim niekoniecznie.

Ładny kolor oraz łatwy w czyszczeniu materiał to czynniki drugorzędne. Szukając fotelika zawsze miej na uwadze to, że chodzi o ochronę życia i zdrowia Twojego potomka.

Jak dobrać fotelik dla dziecka?

Zdradzamy na jakie rzeczy zwracać uwagę, aby dobrać odpowiedni fotelik dla dziecka. Mamy nadzieję, że dzięki naszym tipom będziecie mogli wspólnie wyruszyć na pasjonującą i pełną przygód wycieczkę rodzinną.

  • Wzrost - fotelik powinien być dopasowany do Twojego dziecka. Nie kupuj modeli na wyrost, w żadnym wypadku nie korzystaj też ze zbyt małego fotelika. Głowa malucha nie może wystawać - w razie wypadku jest to śmiertelnie niebezpieczne.
  • Waga - dobierz fotelik ze względu na wagę dziecka. Producenci przewidzieli kategorie wagowe 0-13 kg9-18 kg oraz 15-36 kg.
  • Wiek - w innym foteliku będziesz przewozić niemowlaka, małe dziecko oraz przedszkolaka. Pamiętaj jednak, że to wzrost i waga są ważniejsze w doborze fotelika.
  • Model samochodu - warto również pamiętać o tym, że fotelik powinien pasować do naszego samochodu, jego dobre dopasowanie zapewni bezpieczeństwo Twojemu dziecku.

Pamiętaj, że dobrze dobrany fotelik to gwarancja najlepszej ochrony. Wymień posiadany model na nowy jeśli:

  • maluch przekroczył dopuszczalny dla danego fotelika limit wagi,
  • głowa (dla fotelików 0-13 kg) lub linia oczu (dla fotelików 9-18 i 15-36) dziecka wystaje poza górną krawędź fotelika,
  • pasy są zbyt ciasne i nie możesz ich dopiąć.

Gdzie znaleźć dobry fotelik na rodzinne wyprawy?

Jak już wspominaliśmy lepiej kupić fotelik od zaufanego sprzedawcy, na przykład w sklepie KinderPramsPosiadamy szeroki wybór bezpiecznych fotelików, idealnych na rodzinne wycieczki.

Comments

Log in or register to post comments