Spacery z niemowlakiem - odpowiednie przygotowanie

Kategoria

Recent Articles

Spacery z niemowlakiem - odpowiednie przygotowanie

Szukasz wózka?
Znajdziesz go w naszym sklepie.
   20 / 08 / 2019

O tym, że spacery są ważne dla rozwoju dziecka nie trzeba chyba przekonywać. To właśnie podczas nich maluch poznaje otaczający go świat. Jego mózg intensywnie pracuje zbierając i przetwarzając różne bodźce. Dzięki temu lepiej się rozwija. Dla rodzica wyjście z wózkiem nie musi być zwyczajnym spacerem. Warto spędzić ten czas aktywnie, zarówno fizycznie, jak i umysłowo.

Aktywny spacer z niemowlakiem - jak się przygotować

Ubierz się na sportowo, a do torby wrzuć butelkę z wodą. Zadbaj również o to, aby podczas spaceru maluchowi było wygodnie. Jeśli chcesz zapewnić dziecku więcej aktywności umysłowej, zabierz ze sobą jego ulubioną książeczkę. Te krótkie przygotowania w zupełności wystarczą, aby móc się cieszyć wspólnym, aktywnym spacerem.

Aktywność umysłowa dla malucha

Podczas spaceru Twoje dziecko poznaje otaczający go świat. Mów do niego, opowiadaj mu o tym co widzi i co właśnie mijacie. Dzięki temu dostarczysz mu dodatkowych bodźców do analizy. Pomożesz mu również zrozumieć otaczający świat. Podczas przerwy, np. w parku możesz maluchowi poczytać, to również pobudzi jego mózg do pracy.

Aktywność fizyczna dla rodzica

Dzięki specjalnym wózkom biegowym rodzice mogą uprawiać sport ze swoimi dziećmi. Masz pewność, że maluchowi jest w nim wygodnie, a Ty możesz powrócić do treningów. Jeśli nie posiadasz odpowiedniego sprzętu, lub bieganie nie jest Twoim ulubionym sportem, nic straconego! Podczas spaceru z wózkiem możesz robić krótkie przerwy na wykonanie prostych ćwiczeń rozciągających. Z kolei decydując się na nieco szybszy marsz spalisz więcej kalorii i bardziej dotlenisz organizm. Wyjście z dzieckiem nie musi być tylko rutynową wycieczką do sklepu, masz ogrom możliwości.

Zalety aktywności podczas spaceru

Aktywne spacery z dzieckiem niosą ze sobą wiele korzyści. Oto niektóre z nich:

  • wspólne spędzanie czasu i zacieśnianie więzi,
  • łatwiejszy powrót do formy po ciąży,
  • poznawanie otaczającego świata,
  • dotlenienienie organizmu rodzica i dziecka,
  • wzmacnianie układu odpornościowego malucha.

Dobry wózek to podstawa

Podstawą aktywnego spaceru z dzieckiem jest odpowiedni wózek. Wspominaliśmy już o specjalnych wózkach biegowych, ale wygodna gondola lub spacerówka również doskonale sprawdzą się na wspólnej przechadzce. Wiele modeli wózków tradycyjnych oraz biegowych znajdziesz w ofercie sklepu internetowego oraz sklepów stacjonarnych KinderPrams. Nasi specjaliści służą fachową poradą, abyś wybrał najlepszy model do aktywnych spacerów z dzieckiem.

Comments

Log in or register to post comments