Spacery z bliźniakami - jaki wybrać wózek dla bliźniaków

Kategoria

Recent Articles

Spacery z bliźniakami - jaki wybrać wózek dla bliźniaków

Szukasz wózka?
Znajdziesz go w naszym sklepie.
   20 / 08 / 2019

Spacery z bliźniakami mogą być nie lada wyzwaniem dla świeżo upieczonego rodzica, a zwłaszcza dla mam, które zazwyczaj przejmują opiekę nad dziećmi w pierwszych miesiącach i latach ich życia. Można jednak sprawić, że czas spędzony z bliźniakami w trakcie spaceru stanie się okazją do kreatywnej zabawy w komfortowych warunkach.

retro gondola

Pomysły na zabawy z bliźniakami na spacerze

O ile niemowlęta na spacerach zazwyczaj śpią bądź ewentualnie przyglądają się otaczającemu światu, bo wszystko jest dla nich nowe, o tyle starsze dzieci, które już samodzielnie siedzą czy chodzą, trzeba na spacerze czymś zająć. Jesienią można zbierać liście, żołędzie i kasztany, by później, już w domu, wraz z dziećmi stworzyć z nich kreatywne zabawki. Z kolei przez cały rok warto uczyć dziecko rozpoznawania barw czy nazywania przedmiotów - na spacerze można opisywać dzieciom konkretne elementy przyrody w taki sposób, by były w stanie samodzielnie zgadnąć, o czym mówimy. Podczas spaceru przydadzą się również dostosowane do wieku zabawki - grzechotki, gryzaki, lalki, misie i inne. Tego typu akcesoria trzeba jednak gdzieś przechowywać, a że spacer z bliźniakami i tak zwykle przypomina małą rodzinną wyprawę, warto postawić na specjalne wózki dla bliźniaków, dzięki którym nasze maluchy odpoczną po zabawie w komfortowych warunkach.

retro gondola

Wózki dla bliźniaków - co wybrać?

W sklepach z akcesoriami dla dzieci można znaleźć wózki dla bliźniaków w różnych wersjach. W zależności od potrzeb warto postawić na tandemy, w których dzieci siedzą jedno za drugim, bądź modele, w których maluchy siostrę lub brata mają tuż obok. Co wziąć pod uwagę przy wyborze wózka dla bliźniaków?

  • temperament maluchów - jeśli mają sobie przeszkadzać w trakcie spaceru i zaczepiać się nawzajem, być może lepszy będzie tandem;
  • jakość wykonania - nie chcemy przecież, by nasz wózek po miesiącu użytkowania nadawał się jedynie do wymiany;
  • dodatkowe akcesoria - torby na zakupy dla mamy i na akcesoria dla dziecka, a może pokrowce na nóżki i moskitiery chroniące przed słońcem?
  • funkcjonalność - czy potrzebujesz wózek spacerowy dla obojga dzieci, czy też gondolę dla jednego z nich? A może najlepszy będzie wózek wielofunkcyjny oferujący dodatkowo foteliki samochodowe?
  • wagę - im lżejszy wózek, tym lepiej, chyba że zamiast spacerów z dziećmi wolisz wizyty u fizjoterapeuty i bolący kręgosłup.

Gdzie kupić wózki dla bliźniąt?

W różnego rodzaju modele wózków dla dwojga dzieci w tym samym bądź zbliżonym wieku możesz zaopatrzyć się w sklepie KinderPrams. W ofercie mamy zarówno wersje typu tandem, w których każde z dzieci może zająć się sobą czy smacznie spać, jak i jeden obok drugiego, dzięki którym nasze pociechy mają ze sobą stały kontakt, a my jednakowy dostęp do obojga. Jeśli wysoko cenimy praktyczne rozwiązania, postawmy na wózki 3w1, dzięki którym uzyskamy spacerówkę, gondolę i fotelik samochodowy dopasowany do wieku naszych bliźniaków. Warto dodać, że tego typu modele to także wygodna propozycja dla dzieci w różnym wieku - dwie gondole można zastąpić jedną i dołączyć do niej spacerówkę dla starszego dziecka.

Comments

Log in or register to post comments