Najlepsze foteliki samochodowe dla dzieci od 9 kg

Kategoria

Recent Articles

Najlepsze foteliki samochodowe dla dzieci od 9 kg

Szukasz wózka?
Znajdziesz go w naszym sklepie.
   20 / 08 / 2019

Nie wiesz, jaki fotelik dla dziecka wybrać? Szukasz produktu bezpiecznego i wygodnego dla malucha? Prezentujemy najlepsze foteliki samochodowe dla dzieci od 9 kg. Wśród propozycji znajdziesz wyjątkowo wyposażone i bezpieczne akcesoria, dzięki którym Twoja pociecha będzie mogła komfortowo podróżować nawet za granicą. Na co należy zwrócić uwagę podczas wyboru fotelika? Czy lepszy będzie fotelik, w którym dziecko siedzi przodem do kierunku jazdy czy tyłem? O tym w dzisiejszym wpisie, dzięki któremu poznacie najlepsze foteliki samochodowe dla dzieci o wadze powyżej 9 kg.

Zasady przewożenia dzieci w fotelikach samochodowych

Fotelik samochodowy Cybex Pallas

W trakcie podróży autem dziecko musi być odpowiednio zabezpieczone przed ewentualnym wypadkiem. Dlatego też polskie przepisy zabraniają przewożenia malucha na kolanach. Nie wolno także stosować poduszek ani innych podwyższeń. Przepisy ustawy - Prawo o ruchu drogowym w sposób szczegółowy określają parametry fotelika oraz zasady przewożenia dzieci samochodem, takie jak:

 • konieczność przewożenia w foteliku samochodowym każdego dziecka do 150 cm wzrostu,
 • możliwość przewożenia dziecka na tylnym siedzeniu bez fotelika, z zapiętymi pasami, pod warunkiem, że ma min. 135 cm wzrostu,
 • brak możliwości przewożenia dziecka poniżej 150 cm wzrostu bez fotelika na przednim siedzeniu.

Bezpieczeństwo to podstawa, czyli jak dobrać odpowiedni fotelik?

Najlepsze foteliki samochodowe dla dzieci spełniają wszystkie kryteria określone przez ustawę. Na co warto zwrócić uwagę, jeśli chcesz zagwarantować najmłodszemu członkowi rodziny zarówno komfortową, jak i bezpieczną podróż? Przede wszystkim na:

 • wielkość fotelika - najlepsze foteliki dziecięce są dopasowane do wzrostu: główka malucha nie może wystawać poza oparcie; dlatego też warto odwiedzić stacjonarny sklep i sprawdzić, czy konkretny model jest odpowiedni, a następnie kupić go w Internecie;
 • wagę i wzrost dziecka;
 • pasy bezpieczeństwa, które powinny ściśle przylegać do ciała dziecka - powinniśmy móc włożyć pod nie palec, ale nie pięść,
 • ułożenie pasa bezpieczeństwa, który powinien znajdować się na wysokości klatki piersiowej i barków dziecka, a nie szyi;
 • odpowiedni montaż - nawet najlepszy fotelik samochodowy nie spełni swojej funkcji ochronnej, jeśli zostanie niewłaściwie zamontowany;
 • dopasowanie fotelika do marki i modelu auta - fotelik musi być stabilny, a pasy odpowiednio długie, by można było je zapiąć, gdy dziecko siedzi w foteliku;
 • wyniki specjalistycznych testów wypadkowych, tzw. crash testów, które sprawdzają odporność produktu na uderzenie czy wstrząsy; najlepsze foteliki samochodowe otrzymują w tego typu testach maksymalną ocenę, czyli 5.

Najlepsze foteliki dziecięce posiadają także specjalne, regulowane szelki, które można dopasować do wzrostu. Najczęściej wyściełane są miękkim materiałem, odpowiednim do delikatnej skóry malucha.

Gdzie i jak zamontować fotelik?

Najlepszym miejscem do zamontowania fotelika jest środek tylnej kanapy, pod warunkiem jednak, że znajdują się tam pasy bezpieczeństwa, a poza tym nie ma na niej żadnych wypukłości. Nawet najlepsze foteliki samochodowe zamontowane na nierównej powierzchni nie będą stabilne. Wówczas zaleca się, by dziecko podróżowało na tylnej kanapie za siedzeniem pasażera. Jeśli jednak wybierzemy fotelik, w którym dziecko siedzi tyłem do kierunku jazdy, to pamiętajmy o wyłączeniu poduszek powietrznych. Możemy postawić na model montowany z pomocą:

 • pasów bezpieczeństwa,
 • systemu Isofix, zapewniającego większą stabilność i komfort, zwłaszcza jeśli rodzice często wyjmują fotelik lub przekładają go do innego auta.

Jak przewozić malucha - przodem czy tyłem do kierunku jazdy?

Cybex PALLAS

Po około roku dziecko wyrasta z niemowlęcego fotelika samochodowego. Wówczas najlepiej wybrać model w przedziale wagowym 9-18 kg. Taki produkt posłuży przez 3-4 lata. Najlepsze foteliki dziecięce w tym przedziale wagowym mogą być również montowane tyłem do kierunku jazdy (RWF). Dziecku jest tak samo wygodnie, a różnorodne testy wykazują, że takie modele są znacznie bezpieczniejsze. W przypadku kolizji siła uderzenia wciska dziecko w fotelik, a szyja oraz kręgosłup są narażone na znacznie mniejsze obciążenia. Badania wykazują, że ryzyko poważnych obrażeń powstałych w wyniku wypadku jest 5 razy większe u tych maluchów, które podróżują przodem do kierunku jazdy. Dlatego też warto wybierać najlepsze foteliki samochodowe dla dzieci typu RWF tak długo, jak to możliwe.

Jakie najlepsze foteliki samochodowe dla dzieci polecamy?

Najlepsze foteliki samochodowe dziecięce to takie, które możemy odpowiednio zamontować w naszym aucie. Dlatego wybierając dany produkt, należy wcześniej przymierzyć go zarówno do dziecka, jak i do pojazdu. Polecane przez KinderPrams najlepsze foteliki dla dzieci to 4 różne modele: 

 • RECARO YOUNG SPORT HERO,
 • Maxi Cosi 2WayPearl + baza 2wayFIX,
 • GRACO NAUTILUS,
 • RÖMER Safefix plus.

Najlepsze foteliki dla dzieci - RECARO YOUNG SPORT HERO

RECARO YOUNG SPORT HERO to fotelik samochodowy dla maluchów o wadze 9-36 kg. Wyróżniają go 5-punktowe szelki bezpieczeństwa, ergonomiczny kształt siedziska oraz dodatkowa ochrona boczna ASP, która w razie uderzenia absorbuje energię. Wszystkie te elementy gwarantują maksymalną ochronę w trakcie jazdy. Wyposażone w specjalny system HERO pasy sprawiają, że maluch nie wyślizgnie się z fotelika. Tkanina przepuszcza powietrze, zapewnia małemu pasażerowi komfort termiczny oraz zapobiega poceniu. Najlepsze foteliki samochodowe rosną wraz z dzieckiem - tak jest w przypadku RECARO YOUNG SPORT HERO - gdy usuniesz szelki i specjalną podkładkę, zyskasz sprzęt, w którym Twoje dziecko będzie mogło podróżować aż do momentu, gdy osiągnie 150 cm wzrostu.

Maxi Cosi 2WayPearl + baza 2wayFIX - najlepszy fotelik RWF?

Najlepsze foteliki dziecięce samochodowe to te, dzięki którym można przewozić dziecko tyłem do kierunku jazdy nawet przez kilka lat (do 105 cm wzrostu). W tej kategorii produktów wyróżnia się fotelik Maxi Cosi 2WayPearl ze specjalną bazą 2wayFIX. Liczne możliwości regulacji oparcia oraz zagłówka sprawiają, że możemy zapewnić dziecku optymalny komfort. Pociechę zapinamy z pomocą 5-stopniowych pasów bezpieczeństwa otulonych miękkim materiałem przyjaznym dla skóry. Całość uzupełniają:

Maxi Cosi Rodi SPS

 • łatwy montaż z pomocą systemu Isofix,
 • system ochrony bocznej SPS,
 • wskaźniki świetlne i dźwiękowe sygnalizujące poprawny montaż fotelika,
 • możliwość zdjęcia tapicerki w celu wyczyszczenia lub wyprania.

Najlepszy fotelik samochodowy w atrakcyjnej cenie - GRACO NAUTILUS

Regulowany zagłówek, oparcie, 5-stopniowe pasy, wzmocniona ochrona boczna - to wszystko oferuje stosunkowo niedrogi, ale zapewniający bezpieczeństwo fotelik samochodowy GRACO NAUTILUS, który możesz wykorzystywać nawet do 12. roku życia. To jeden z najlepszych dziecięcych fotelików samochodowych, zwłaszcza gdy weźmiemy pod uwagę stosunek jakości, czasu użytkowania i mnogości oferowanych funkcji do ceny.

RÖMER Safefix plus i specjalnie opatentowany system Pivot Link

Chcesz zapewnić swojemu dziecku maksymalne bezpieczeństwo? Najlepsze foteliki samochodowe dają Ci taką możliwość. Jednym z nich jest RÖMER Safefix plus zaopatrzony w specjalnie opatentowany system Pivot Link, który w razie zderzenia ogranicza ruch dziecka do przodu i do tyłu. Dzięki temu zmniejsza ryzyko obrażeń głowy oraz kręgosłupa, zwłaszcza odcinka szyjnego. Co jeszcze wyróżnia ten fotelik?

Fotelik samochodowy Maxi Cosi

 • możliwość montażu na 2 sposoby - z pomocą systemu Isofix i pasów bezpieczeństwa,
 • specjalna podpórka ograniczająca przemieszczanie i obracanie się fotelika,
 • regulowane pasy, zagłówek oraz oparcie,
 • boki chroniące przed uderzeniem,
 • obicie łatwe do zdjęcia z możliwością prania w razie zabrudzenia,
 • noga, która stabilizuje fotelik i poprawia bezpieczeństwo.

Wybierz najlepszy fotelik dziecięcy i bądź spokojny w podróży

Najlepsze samochodowe foteliki dla dzieci oferują dziś wiele przydatnych funkcji. Przy wyborze kluczowe jest jednak bezpieczeństwo, które zapewniają w razie kolizji lub wypadku. Dlatego też, podejmując decyzję, warto zapoznać się z wynikami tzw. crash testów dla danego modelu. Nie wolno zapominać, że fotelik dla dziecka musi być nowy, gdyż tylko wówczas mamy pewność, że nie został uszkodzony w trakcie kolizji. Dzięki KinderPrams znajdziesz najlepszy fotelik dziecięcy dopasowany do wagi i wzrostu Twojego dziecka oraz do wielkości samochodu. Z nami mali pasażerowie będą bezpieczni w każdej podróży.

Comments

Log in or register to post comments