Jak wybrać spacerówkę składaną i na co zwrócić uwagę?

Kategoria

Recent Articles

Jak wybrać spacerówkę składaną i na co zwrócić uwagę?

Szukasz wózka?
Znajdziesz go w naszym sklepie.
   20 / 08 / 2019

Codzienne spacery to miły obowiązek, który czeka przyszłych rodziców. Jednak, aby były one przyjemne dla całej rodziny należy zadać sobie pytanie jak wybrać spacerówkę, która będzie wygodna dla dziecka i praktyczna dla rodzica. W końcu wspólne spędzanie czasu z własną pociechą może należeć do niezapomnianych przeżyć, po latach wspominanych z rozrzewnieniem i warto zadbać o to, aby czaru wspomnień nie zepsuł toporny wózek. Jeśli zastanawiasz się jak wybrać wózek spacerowy, z którego będziesz w pełni zadowolony zapoznaj się z naszym blogiem, gdzie znajdziesz praktyczne wskazówki.

Rodzaje wózków spacerowych

Wózek dziecięcy Cybex PRIAM

Jaka spacerówka sprawdzi się u Ciebie - parasolka, model do biegania, a może wózek składany? Wszystko zależy od Twojego trybu życia. Producenci dokładają wszelkich starań, aby każdy rodzic mógł wybrać spacerówkę idealnie dopasowaną do swoich potrzeb. Poniżej prezentujemy najpopularniejsze typy wózków spacerowych:

 • do samolotu,
 • do biegania,
 • składane typu książka,
 • składane typu parasolka.

 Książka czy parasolka - jak wybrać spacerówkę?

Wózek dziecięcy Vibegondola

Jak wybrać wózek spacerowy, który spełni wszystkie Twoje oczekiwania? Dokładnie przemyśl swój zakup! Wózki spacerowe mogą być składane na dwa sposoby, od których pochodzą ich nazwy: typu książka lub typu parasolka. Czym się różnią i który lepiej pasuje do twojego dziecka?
Pierwsze charakteryzują się płaskim złożeniem oraz szerokim siedziskiem, które gwarantuje dziecku komfort podróżowania. Z kolei wózki typu parasolka po złożeniu można łatwo przenieść zawieszając je na ramię. Jeśli Twój kilkulatek szybko się męczy lepiej wybrać spacerówkę książkę, z kolei jeśli maluch lubi przemierzać świat na własnych nóżkach praktyczniejsza może okazać się spacerówka parasolka.
Planujecie często podróżować samolotem? Wybierzcie wyjątkowo lekkie wózki dziecięce, które złożone zmieszczą się nawet w walizce bagażowej. Decydując się na podróż samolotem warto wyposażyć się w wyjątkowo lekkie wózki dziecięce - złożone mieszczą się w specjalnej torbie transportowej lub w walizce bagażowej.

Jak wybrać wózek spacerowy, na co zwrócić uwagę?

Zastanawiasz się jaka spacerówka - parasolka czy książka? Niezależnie od tego, który model wydaje Ci się bardziej praktyczny pamiętaj o tym, aby przed zakupem koniecznie sprawdzić:

 • sposób składania,
 • intuicyjność obsługi,
 • wagę konstrukcji,
 • łatwość podnoszenia,
 • wymiary po złożeniu,
 • jakość materiałów, wykorzystanych do stworzenia wózka.

Nawet najpiękniejszy, drogi i designerski wózek spacerowy może okazać się zupełnie niepraktyczny. Dlatego przy zakupie warto kierować się nie tylko wyczuciem estetyki, ale także funkcjonalnością pojazdu naszego malucha. Dobrym pomysłem będzie także udanie się do sklepu stacjonarnego i przetestowanie spacerówki na żywo przed ostatecznym wyborem. W sklepach internetowych oraz stacjonarnych znajdziesz wiele modeli wózków, które są niezwykle wygodne w obsłudze, a do tego dobrze się prezentują.

Dodatkowe parametry - znajdź spacerówkę idealną

Wózek dziecięcy Bebetto Vulcano

Jak wybrać spacerówkę idealną? Jeśli masz już upatrzony model wózka (książka/parasolka) i wiesz, że dla rodzica bardzo ważny jest komfort jego użytkowania, istnieje jeszcze kilka aspektów, które powinieneś wziąć pod uwagę wybierając jakikolwiek wózek. Są to:

 • wielkość kół i rodzaj kół - które powinny być dostosowane do terenu, po którym najczęściej będziecie spacerować,
 • hamulce - muszą działać bez zarzutu,
 • amortyzatory - które zwiększą komfort małego podróżnika,
 • budka - która ochroni przed słońcem, deszczem, wiatrem,
 • regulowany podnóżek - dla wygody dziecka,
 • wysokość rączki - powinna być umiejscowiona tak, aby zapewniać komfort rodzicom,
 • wygoda oparcia - żeby maluch mógł wygodnie podziwiać świat,
 • obecność barierki ochronnej - zapewniającej bezpieczeństwo,
 • obecność pasów (trzy- lub pięciopunktowych).

Składane wózki spacerowe są wygodnym i funkcjonalnym rozwiązaniem, dzięki któremu ich przenoszenie, przewożenie samochodem oraz przechowywanie jest proste i wygodne. Pamiętaj o tym, że odpowiednia spacerówka - parasolka, książka lub inna powinna przede wszystkim zapewniać komfort jazdy dziecku, oraz wygodę prowadzenia jego rodzicom, a także spełniać wymagania pod względem funkcjonalności i estetyki.

Wybierz swoją spacerówkę już dziś

Codzienna dawka świeżego powietrza, a także kontakt z nieustannie zmieniającym się otoczeniem i ludźmi, może być niewyczerpanym źródłem inspiracji do zabaw oraz tematów do rozmów. Doskonałe wózki spacerowe, które uczynią codzienne wyprawy z maluchem czystą przyjemnością znajdziesz w ofercie naszego sklepu.

Comments

Log in or register to post comments