Kreatywne zabawy z dzieckiem w podróży na święta

Kategoria

Recent Articles

Kreatywne zabawy z dzieckiem w podróży na święta

Szukasz wózka?
Znajdziesz go w naszym sklepie.
   16 / 12 / 2019

Sztuka podróżowania z dzieckiem to spore wyzwanie dla rodziców. Nie dość, że maluch męczy się siedzeniem w jednej pozycji, to w dodatku zwyczajnie się nudzi. A im mniejsze dziecko, tym więcej potrzebuje uwagi i kreatywności ze strony rodziców. Przed nami Święta Bożego Narodzenia, a więc mnóstwo okazji do dalszych bądź krótszych wycieczek. Jak sprawić aby stały się przyjemnym świątecznym wspomnieniem?

Zabawy słowne

Dobry plan na udaną podróż to sprawić aby dziecko traktowało ją jako kolejną wielką przygodę. Idealnie sprawdzą się opowieści lub czytanie bajek. Jeśli jesteś kierowcą, spróbuj włączyć ebooka z ulubioną bajką Twojej pociechy, dzięki czemu będziesz mógł spokojnie skupić się na jeździe. 

Alternatywą mogą być gry słowne i zagadki, w które zaangażujesz wszystkich pasażerów. Liczenie samochodów, zabawa w naukę słówek, kultowa gra w pomidora, a może wspólne śpiewanie świątecznych piosenek? Śpiew nie tylko poprawia humor, ale też dotlenia cały organizm. Zanim ruszycie w trasę, przygotuj playlistę z ulubionymi kawałkami Twojej rodziny i poddaj się magii tegorocznych świąt!

Powyżej prezentujemy Secure Guard - zabezpieczenie Twojego dziecka w podróży

Zabawki i gadżety

W samochodzie idealnie sprawdzą się gry magnetyczne, na przykład: łowienie ryb, czy wyścigi. Ich zaletą są magnetyczne pionki i tablice, co ułatwia grę podczas jazdy. Solidne wykonanie i kolorowe plansze są miłe dla oka i zachęcają do zabawy. Dla małych rajdowców, świetnie się sprawdzi kierownica na baterię. Wyposażona w kierunkowskazy, klakson i inne dźwięki, jest zabawką bardzo realistyczną.

Praktyczny organizer

Wszystkie te gry i gadgety znajdą swoje miejsce organizerze, który można zamontować za fotelem pasażera i kierowcy. Dzięki temu dziecko ma miejsce na zabawki, jedzenie oraz pojemnik z piciem. Świetne rozwiązanie gdy w świątecznej podróży, staniemy w korku i musimy zagospodarować czas naszemu maluchowi.

Comments

Log in or register to post comments