Kategoria

Kiedy się robi baby shower?

Szukasz wózka?
Znajdziesz go w naszym sklepie.
   28 / 04 / 2020

Zanim nastąpi dzień narodzin dziecka, warto zrobić wszystko aby czas oczekiwań i niepewności przyszłej mamy, minął na dobrej zabawie i przyjemnościach.

Czym jest baby shower?

Przyszłe mamy znalazły odpowiednik tatusiowego „pępkowego”. Zza Oceanu przypłynęła do nas impreza, która znajduje coraz więcej swoich zwolenniczek - baby shower. W wolnym tłumaczeniu - „dziecięcy prysznic”. Tak naprawdę jest to „prysznic prezentów”, którymi jest obdarowywana ciężarna i jej jeszcze nienarodzony maluszek. Impreza jest zakrapiana bezalkoholowymi drinkami, a na stole królują pyszne i słodkie smakołyki. 

Kto organizuje baby shower?

Głównym elementem baby shower są kolorowe dekoracje, zabawy i wspaniały czas spędzony z najbliższymi koleżankami. To impreza od kobiet dla kobiety, której główną bohaterką jest przyszła mama. Baby shower stało się symbolem miłości, serdeczności, troski i wsparcia, na które może liczyć kobieta od najbliższego otoczenia. 

Baby shower może mieć rożny charakter - od kameralnej imprezy w gronie najbliższych osób aż przez duże spotkania koleżanek, sióstr, cioć i przyszłych babć. Zazwyczaj takie spotkania organizuje się na miesiąc przed rozwiązaniem porodu. Spotkanie może się odbywać w domu ciężarnej lub w specjalnie wynajętej restauracji, kawiarni czy domku na Mazurach.

Imprezę zazwyczaj organizują koleżanki przyszłej mamy lub specjalne firmy, które coraz częściej ogłaszają swoje usługi w Internecie. Cała impreza ma nawiązywać do narodzin dziecka. W pomieszczeniu imprezy królują balony, misie a w tle słychać piosenki dla dzieci. Zadaniem organizatorki przyjęcia jest przygotowanie quizów, gier, konkursów i wróżb związanych z narodzinami maluszka. Do najczęstszych zabaw należą: zgadywanie zawodu dziecka, przebieranie lalki w dziecięce ubranka, rytualne wykonywanie naszyjnika lub bransoletki, która ma przynieść przyszłej mamie szczęście czy malowanie brzuszka ciężarnej. Baby shower nie może się obejść bez analizowania wydruków USG czy przekazywanie rad, przez bardziej doświadczone kobiety.

Co kupić na baby shower?

Baby shower to świetna okazja do ofiarowania młodym rodzicom prezentów, które mogą ułatwić im życie. Przy wyborze warto trzymać sie zasady mówiącej o praktyczności i prostocie prezentów. Rodzice kompletowanie wyprawki zaczynaja bardzo wcześnie więc możesz być pewny, że są zabezpieczeni na pierwsze trzy miesiące życia dziecka w niezbędne gadgety. Młoda mama sama może zasugerować swoje potrzeby - wówczas warto spełnić jej życzenie. Dobrym prezentem mogą sie okazać bony upominkowe do sklepów z akcesoriami dla dzieci. Dzięki temu rodzice sami będą mogli dostosować prezent do potrzeb malucha. Wśród praktycznych pomysłów mogą się też znaleźć maty edukacyjne, zabawki wykonane z bardzo dobrej jakości tworzyw, które będą pomagały w rozwoju dziecka.

Jeżeli nie masz pomysłu na prezent dla dziecka, warto się zastanowić nad małym upominkiem dla mamy, która na pewno doceni miły gest i poczuje się doceniona za trudy związane z ciążą.

Comments

Log in or register to post comments