Kiedy na pierwszy spacer z noworodkiem? Czyli jesienne wyjścia z dzieckiem

Kategoria

Recent Articles

Kiedy na pierwszy spacer z noworodkiem? Czyli jesienne wyjścia z dzieckiem

Szukasz wózka?
Znajdziesz go w naszym sklepie.
   09 / 09 / 2019

Prawdą jest to, że pierwszy spacer z noworodkiem powinien odbyć się najwcześniej kilka dni po porodzie. Jest to jednak uzależnione od panującej w danym momencie pogody i ogólnych warunków, kondycji dziecka po porodzie i nie tylko. W tym artykule skupiamy się na kwestii, kiedy można wyjść z noworodkiem na spacer, a także jak powinien wyglądać pierwszy spacer z noworodkiem jesienią. Jeśli chciałbyś dowiedzieć się, jak ubrać niemowlę jesienią na spacer, bądź też zadajesz sobie pytanie „kiedy na pierwszy spacer z noworodkiem?” - kontynuuj lekturę!

Kiedy można wyjść z noworodkiem?

W przypadku, gdy dziecko narodziło się ciepłą porą - latem, późną wiosną - spacer może odbyć się nawet po tygodniu od dnia porodu. Warto jednak zastanowić się, jak powinien wyglądać pierwszy spacer z noworodkiem jesienią - szczególnie późną, gdy liście spadły już z drzew, pogoda nie dopisuje, a jedyne, co nas otacza, to słota. 

Przede wszystkim, konieczna jest świadomość tego, jak ubrać niemowlę jesienią na spacer. Odpowiedni ubiór stanowi podstawę dobrego samopoczucia dziecka. Istotną kwestią jest także odpowiednie przygotowanie dziecka poprzez przyzwyczajenie go do świeżego, chłodnego powietrza. Aby tego dokonać, stosuje się tzw. werandowanie. 

Werandowanie odbywa się poprzez stawianie nosidełka, czy też wózka przy otwartym oknie, a w dalszym etapie - na balkonie. Podczas werandowania, dziecko musi być ubrane dokładnie tak, jak byłoby ubrane podczas spaceru. Pierwszy dzień werandowania powinien trwać nie więcej, niż 15 minut - w następnych dniach dziecko może mieć bezpośredni kontakt z chłodnym powietrzem nawet przez 30 minut. Pierwszy spacer w takiej sytuacji może odbyć się po około tygodniu werandowania. 

Pierwszy spacer z noworodkiem jesienią

Pierwszy spacer z noworodkiem jesienią jest uzależniony od aktualnych warunków pogodowych. Jesień potrafi bardzo sprzyjać pod względem temperaturowym - jeśli jest ciepło, nie powinniśmy czuć oporów przed wyjściem nawet po tygodniu od narodzin. Jeśli jednak temperatury są mało komfortowe, a mimo wszystko zadajesz sobie pytanie - „kiedy na pierwszy spacer z noworodkiem?” - warto jest rozważyć werandowanie, a także zastanowić się na tym, jak ubrać niemowlę jesienią na spacer.

Pierwszą odpowiedzią na pytanie „kiedy na pierwszy spacer z noworodkiem?” jest przede wszystkim prawidłowy ubiór. Dziecko powinno być ubrane ciepło, jednak nie na tyle, by się przegrzało. Do podstaw poprawnego ubioru podczas ciepłej pory jesieni zalicza się m.in. bawełniana czapeczka, cienki kombinezon (najlepiej z polaru, który łatwo ściągnąć), a także lekki kocyk. Ubiór powinien być łatwo ściągalny, aby w razie, gdyby dziecku było zbyt ciepło, można było szybko ściągnąć warstwę ubrania.

W przypadku kwestii „kiedy na pierwszy spacer z noworodkiem?”, istotna jest także aktualna pogoda. W przypadku, gdy jesień jest komfortowa pod względem temperaturowym, nie powinno się mieć oporów przed wyjściem nawet po tygodniu od narodzin. Niemniej jednak, zimniejsza pora będzie wymagać werandowania i nie można go pominąć, gdyż może się to skończyć zachorowaniem dziecka.

„Kiedy na pierwszy spacer z noworodkiem?” - to nie jest trudne pytanie! A kiedy Twoje dziecko przebyło pierwszy spacer?

Comments

Log in or register to post comments