Jesienna wyprawka dla noworodka - czego potrzebujemy?

Kategoria

Recent Articles

Jesienna wyprawka dla noworodka - czego potrzebujemy?

Szukasz wózka?
Znajdziesz go w naszym sklepie.
   09 / 09 / 2019

Jesienna wyprawka dla noworodka wzbudza wiele wątpliwości ze strony przyszłych rodziców. Rodzice zawsze dbają o to, by dziecko, po przyjściu na świat, miało wszystko to, co jest dla niego niezbędne. Niestety, nie zawsze udaje się sprawić, aby wyprawka dla noworodka urodzonego w październiku, wrześniu lub listopadzie była kompletna - w takiej sytuacji warto jest wspomóc się gotowymi listami zakupowymi, aby dziecko odczuwało jak najwyższy komfort.

Warto pamiętać, że jesienna wyprawka dla noworodka to nie tylko ubranka. To także odpowiednie akcesoria do wózka. Jeśli zadajesz sobie pytanie - „co do wózka dla noworodka na jesień?” - to ten artykuł jest dla ciebie. Zastanówmy się wspólnie - czego potrzebujemy, aby dziecko czuło się komfortowo podczas jesiennych spacerów?

Jakie ubranka dla noworodka na jesień?

Jesienna wyprawka dla noworodka powinna zawierać między innymi wygodną czapeczkę. Czapeczka dla dziecka powinna być wykonana z weluru lub polaru - tak, aby ochronić dziecko przed zimnem i zapewnić mu komfort termiczny. Warto także wyposażyć się w cieńsze czapeczki, wykonane na przykład z bawełny - przydadzą się one w cieplejsze, choć wietrzne dni. W ten sposób można uchronić dziecko m.in. przed przewianiem ucha.

Wyprawka dla noworodka urodzonego w październiku, czy też innym jesiennym miesiącu, powinna zawierać także wygodne skarpetki. W zależności od sposobu użytkowania, warto jest dopasować je pod kątem grubości, wykorzystanego materiału, a także ich podeszw - niektóre skarpetki mają antypoślizgowy spód! 

Jeśli zastanawiasz się, jakie ubranka dla noworodka na jesień warto jest wybrać dodatkowo - nie możesz zapomnieć o body z długim rękawem. Body z długim rękawem będzie idealne na jesień - pamiętaj, aby upewnić się, że ubranka, które kupujesz, były wykonane z naturalnych materiałów, na przykład z bawełny.

Jesienną wyprawkę warto jest wyposażyć w cienki kombinezon - lżejszy, niż zimowy, ale o podobnej budowie. Idealny kombinezon będzie posiadać kaptur, zamek błyskawiczny, a do jego uszycia zostanie wykorzystany komfortowy materiał, np. polar. Takie kombinezony zapewnią dziecku wygodę podczas chłodniejszych, suchych dni. 

Czy rękawiczki mogą być przydatne jesienią? Jak najbardziej! Rękawiczki podczas spaceru z dzieckiem pełnią dwie funkcje. Przede wszystkim - chodzi o ochronę dziecka przed utratą ciepła. Prócz tego, dzięki „rękawiczkom niedrapkom”, zapobiega się sytuacji, w której dziecko drapie się po twarzy, co może powodować podrażnienia skóry. 

Prócz tego, warto jest pamiętać o odpowiedniej ilości sweterków, bluz, pajacyków, a także o wygodnych śpioszkach.

Co do wózka dla noworodka na jesień?

W poprzednim akapicie wyjaśniliśmy kwestię co do tego, jakie ubranka dla noworodka na jesień powinny znaleźć się w wyprawce. Jesienna wyprawka dla noworodków powinna obejmować jeszcze… wózki dziecięce. Noworodek będzie spędzać w wózku dziecięcym bardzo dużo czasu, dlatego obowiązkowo trzeba go dobrze wyposażyć!

Jeśli zastanawiasz się nad zakupami co do wózka dla noworodka na jesień - pamiętaj o kilku najważniejszych rzeczach. Jednym z akcesoriów, bez którego trudno byłoby spacerować jesienią, jest folia przeciwdeszczowa. Jest ona w stanie zagwarantować wysoką ochronę przed deszczem i innymi opadami, ale także przed wiatrem. 

Istotnym elementem wyposażenia wózków dziecięcych jest m.in. uchwyt na kubek. Warto zadbać o to, by jesienna wyprawka dla noworodka zawierała również i takie akcesorium. Być może nie stanowi to korzyści bezpośrednio dla dziecka, ale dzięki takiemu uchwytowi rodzic będzie miał łatwy dostęp do ciepłej kawy lub herbaty, co na pewno wpłynie na poprawę komfortu spacerowania.

Jesienna wyprawka dla noworodka nie obędzie się także bez śpiworka do wózka, na przykład polarowego. Dzięki niemu, dziecko będzie czuło się komfortowo i bezpiecznie. Ocieplany śpiworek przyda się szczególnie przy wyjściu ze szpitala, a także podczas chłodnych spacerów - rankiem, czy też późnym południem. 

Comments

Log in or register to post comments