Jak zamontować fotelik samochodowy dla dziecka?

Kategoria

Recent Articles

Jak zamontować fotelik samochodowy dla dziecka?

Szukasz wózka?
Znajdziesz go w naszym sklepie.
   20 / 08 / 2019

Przewożenie dziecka w foteliku samochodowym jest obowiązkiem odpowiedzialnego rodzica. Dzięki temu, że Twoja pociecha podróżuje w specjalnie do tego celu dostosowanym foteliku masz pewność, że przewozisz ją w sposób prawidłowy. Aby zapewnić maluchowi maksimum bezpieczeństwa prowadź ostrożnie i zawsze wybieraj foteliki dostosowane do wagi i wzrostu dziecka, a także spełniające normy bezpieczeństwa i z dobrymi wynikami w crash testach. Nie zapomnij też o tym, aby fotelik był prawidłowo zamontowany i nie przemieszczał się w trakcie jazdy. W tym blogu podpowiadamy jak należy to zrobić.

Jak zamontować fotelik samochodowy - praktyczne porady

Mamy nadzieję, że porady zawarte w tym blogu pomogą uniknąć błędów i sprawią, że podróże z dzieckiem zawsze będą bezpieczne i przyjemne.

  • Instrukcja. Koniecznie zapoznaj się z dołączoną przez producenta instrukcją. Znajdziesz tam wszystkie niezbędne informacje odnośnie jego montażu.
  • Miejsce. Gdzie najlepiej umieścić fotelik? Najbezpieczniejszym miejscem jest środek tylnej kanapy, jednak aby móc zamontować tam fotelik potrzebne są specjalne otwory w kanapie dostosowane do systemu ISOFIX. Posiada je większość samochodów wyprodukowanych po 2006 roku. Jeśli Twój pojazd jest starszy zamontuj fotelik z tyłu, za siedzeniem pasażera.
  • Kierunek. Dla bezpieczeństwa malucha pamiętaj o tym, aby zamontować fotelik tyłem do kierunku jazdy.
  • ISOFIX. Jeśli posiadasz fotelik ISOFIX, o tym czy jest on prawidłowo zamontowany powiedzą Ci diody umieszczone na bazie.
  • 3-punktowe pasy bezpieczeństwa. Pamiętaj o tym, że pasy nie mogą być poskręcane i muszą być mocno ściągnięte.
  • Stabilność. Po zamontowaniu fotelika pamiętaj, aby sprawdzić czy jest on stabilny. Szarpnij nim lub spróbuj poprzesuwać na boki. Prawidłowo zainstalowany fotelik w żadnym wypadku nie powinien się przemieszczać.

Bezpieczny fotelik dla Twojego malucha

Duży wybór bezpiecznych i łatwych w montażu fotelików samochodowych znajdziesz w ofercie KinderPrams. Dzięki nim będziesz mieć pewność, że Twoje dziecko podróżuje komfortowo i bezpiecznie. Pamiętaj o tym, że prawidłowe zamontowanie fotelika wymaga pewnej wprawy. Nie martw się jeśli na początku Ci nie wychodzi - praktyka czyni mistrza.

Comments

Log in or register to post comments