Podróże z dziećmi - jak podróżować bezpiecznie i komfortowo

Kategoria

Recent Articles

Podróże z dziećmi - jak podróżować bezpiecznie i komfortowo

Szukasz wózka?
Znajdziesz go w naszym sklepie.
   20 / 08 / 2019

Podróżowanie z małym dzieckiem może być wygodne zarówno dla rodziców, jak i ich pociech. Wystarczy zaopatrzyć się w odpowiedni fotelik samochodowy, który będzie nie tylko bezpieczny dla malucha, ale również zapewni mu komfort podczas jazdy.

Jaki wózek dziecięcy wybrać?

Na rynku można spotkać wiele różnych modeli, które różnią się od siebie ceną i budową (miejskie z piankowymi kołami, trójkołowe itp.). Lekkie i skrętne wózki miejskie kuszą swoją ceną, jednak zanim zdecydujesz się na jeden z takich modeli, zastanów się, czego najbardziej potrzebujesz nie tylko Ty, ale i Twoje dziecko.

Wygodny i praktyczny wózek 3w1

Najpopularniejsze są wózki 3w1. Zwykle mają wygodny, duży stelaż (do wyboru są m.in. stelaże metalowe lub ze wzmocnionego plastiku, z pojemnymi koszami) i stabilne koła. Na stelażu możesz zamontować zarówno gondolę, jak i spacerówkę, dołączoną do zestawu. Oprócz tego do wózków 3w1 dołączony jest fotelik samochodowy „łupinka”, który jest niezwykle przydatny nie tylko w podróży, ale i na zakupach. Łupinki są małe, stabilne i skonstruowane w taki sposób, żeby dziecko było w pozycji półleżącej. Montuje się je tyłem do kierunku jazdy, co zwiększa bezpieczeństwo malucha podczas podróży. Te foteliki samochodowe mają też specjalne wkładki dla noworodków, dzięki czemu można poprawnie zapiąć niemowlę.

Łupinka jest przeznaczona dla dzieci, które nie przekroczyły wagi ok. 13 kilogramów lub nie ukończyły roku. Fotelik trzeba wymienić, gdy główka pociechy wystaje ponad górną krawędź bądź nie można poprawnie zapiąć maluszka pasami.

Fotelik dołączony do wózków dziecięcych 3w1 można zamontować także na specjalnym, małym stelażu, który następnie umieszcza się w głównym stelażu. Jest to szczególnie wygodne dla rodziców młodszych dzieci, którzy jadą na większe zakupy samochodem i nie chcą za każdym razem pakować dużej gondoli do bagażnika.

Bezpieczna i wygodna jazda z noworodkiem

Foteliki samochodowe typu “łupinka” zaleca się montować na tylnym siedzeniu, koniecznie tyłem do kierunku jazdy. Warto, żeby za każdym razem ktoś siedział przy dziecku i sprawdzał, czy wszystko z nim w porządku (lub - gdy dziecko jest starsze - można skorzystać z akcesoriów samochodowych, które umożliwiają obserwację malucha podczas trasy. Popularne są zwłaszcza lusterka, montowane na zagłówkach). Dodatkowa osoba zawsze będzie mogła zareagować gdy malec się zakrztusi, wypluje smoczek lub będzie płakać. Zwiększa to komfort nie tylko dziecka, ale i rodzica, który jest spokojniejszy i nie martwi się o swoje maleństwo, przez co może skupić się na prowadzeniu auta.

Jazda autem z noworodkiem

Małe dzieci często śpią podczas jazdy. Zadbaj o miękką wkładkę do łupinki, żeby dziecku było wygodnie podczas drzemki. Warto, żeby ktoś jechał obok dziecka z tyłu, żeby w razie czego wytrzeć mu buzię czy podać smoczek. Pamiętaj też o tym, żeby mieć pod ręką torbę od wózka, w której schowasz pieluchę tetrową, mokre chusteczki, pieluszki, podkład do przewijania, zapasowe ubranko, zabawki i ewentualnie butelkę z mlekiem lub gorącą wodą oraz saszetkę z mlekiem modyfikowanym. Dzięki temu nawet kilkugodzinna podróż nie sprawi Wam najmniejszych problemów. Jeżeli więc stajesz przed wyborem pierwszego “pojazdu” dla dziecka, a wiesz, że będziesz często podróżować, wybierz wózek 3w1, który posłuży Ci kilka lat.

Comments

Log in or register to post comments