Co zabrać w podróż autem na święta?

Kategoria

Recent Articles

Co zabrać w podróż autem na święta?

Szukasz wózka?
Znajdziesz go w naszym sklepie.
   19 / 12 / 2019

Zbliżają się okres świąteczno-noworoczny. Niektórzy z Was na pewno wybierają się do rodzin na święta lub sylwestra samochodem. Jedni mają blisko, inni muszą przemierzyć mnóstwo kilometrów aby dotrzeć do upragnionego celu. Warto być przygotowanym na sytuacje, które zazwyczaj się nie zdążają bo warunki pogodowe o tej porze roku, potrafią zaskoczyć najbardziej wytrawnych podróżników.

O czym warto pamiętać, jadąc z dzieckiem autem w zimę?

1.       Sprawdź stan samochodu: przegląd techniczny to podstawa poruszania się autem, bez względu na porę roku oraz fakt czy jedziesz sam, czy z dzieckiem. Warto pamiętać o kole zapasowym, zimowych oponach, zimowym płynie do spryskiwaczy oraz… zapasowej żarówce. Nigdy nie wiesz czy GPS nie poprowadzi cię skrótem przez nieoświetlone leśne drogi, gdzie złośliwość losu sprawi, że wysiądzie ci żarówka…

2.       Zatankuj do pełna.

3.       Trzymaj pod ręką numer telefonu do ubezpieczyciela assistance.

4.       Przed podróżą sprawdź prognozę pogody i przejezdność trasy, którą wybierzesz. Pozwoli to rozsądnie zaplanować podróż i zabezpieczyć się w odpowiednią ilość jedzenia, picia ale tez gier i zabawek, które uprzyjemnią trasę dzieciom, a nam oszczędzą niepotrzebnego stresu i marudzenia.

5.       Weź ładowarkę do auta i sprawdź czy działa… Warto być na bieżąco z aktualnym stanem dróg i być przygotowanym, na ewentualne wezwanie pomocy.

6.       Weź gotówkę. 

7.       Zadbaj o przedmioty, które pozwolą przetrwać kilka godzin w aucie, gdy natrafimy np. na śnieżycę lub zablokowaną drogę i podróż trzeba będzie przetrwać. Warto zaopatrzyć się w jedzenie i przekąski, gorącą herbatę, a jeśli karmimy butelką – przegotowaną wodę w termosie. Niezbędne okażą się pampersy i niezbędne kosmetyki do przewijania malucha.

8.       Zadbaj o odpowiednie ubranie malucha w trakcie podróży. Zanim wygodnie zasiądzie w foteliku, zdejmij z niego zimowe ubranko a zamiast tego załóż sweter oraz wygodne skarpetki. Miej pod ręką też koc, gdyby mały podróżnik zdecydował uciąć sobie drzemkę.

9.       Upewnij się że baza do fotelika samochodowego jest dobrze przymocowana do siedzenia a Twoje dziecko będzie miało komfortową i bezpieczną podróż.

10.   Wózek i wszystkie większe walizki umieść w bagażniku licząc się z zasadą – najcięższe rzeczy kładziemy od wnętrza i jak najniżej. W razie niekontrolowanego skrętu, pomoże to utrzymać stateczność auta. Ubrania i gadżety dziecka umieść na wierzchu, aby uniknąć ponownego rozpakowywania i załadunku, gdy temperatura gwałtownie spadnie i będzie trzeba ubrać dziecko w dodatkowy sweter lub gdy małemu podróżnikowi przypomni się jego ulubiony pluszak, który schował na dnie torby…

 

Podróż z małym dzieckiem o tej porze roku jest bardzo wymagająca dlatego zrób wszystko żebyście obydwoje ją dobrze wspominali. Szerokiej drogi!

Comments

Log in or register to post comments