background

Foteliki samochodowe dziecięce 15-36kg

Bezpieczne i niezawodne foteliki dziecięce

Foteliki samochodowe dla dzieci o masie 15 - 36 kg przeznaczone są dla dzieci w wieku powyżej 3 lat do ok. 12 roku życia. Zgodnie z prawem dzieci, których wzrost nie przekroczył 150 cm nie mogą jeździć samochodem bez fotelika, dlatego też tak ważne dla bezpieczeństwa dziecka jest zamontowanie fotelika na tylnym siedzeniu auta. 

Fotelik przodem czy tyłem?

Foteliki z tej kategorii zawsze są montowane przodem. Ich celem jest dopasowanie pasów bezpieczeństwa w części barkowej i biodrowej tak, by zapewnić pełne bezpieczeństwo dziecku. W sytuacji wypadku sama podstawka fotelika nie wystarczy i nie zabezpieczy, dlatego też nadal stosuje się foteliki z podstawą i oparciem.   

Nowoczesne materiały

Foteliki dziecięce dla przedziału wagowego 15 - 36 kg posiadają możliwość regulacji wysokości i szerokości oraz regulacji zagłówka. Przy tworzeniu fotelików samochodowych wykorzystuje się nowoczesne materiały. Systemy, które absorbują uderzenia boczne zapobiegają rotacji fotelika i dają dodatkową ochroną w razie wypadku. Z kolei montaż fotelików dziecięcych odbywa się za pomocą dwóch metalowych uchwytów, czyli przy pomocy tzw. systemu IZOFIX. Dzięki niemu fotelik jest stabilny podczas jazdy i nie jest mocowany do pasów. 

Bezpieczeństwo przede wszystkim 

Nasz sklep internetowy oraz sklepy stacjonarne mają w swojej ofercie foteliki dziecięce takich znanych marek jak Cybex, Maxi Cosi, Britax, BeSafe czy Graco. Doświadczeni projektanci, którzy tworzą nowe foteliki dla dzieci, mają na uwadze przede wszystkim bezpieczeństwo małych użytkowników.