background

Jaki wózek wózek wybrać - 2w1 czy 3w1?

Czas przygotowań do narodzin dziecka jest bardzo ważnym okresem dla każdego przyszłego rodzica. Wiąże się nie tylko z szykowaniem kącika i wyprawki, ale również zakupem wózka. Odpowiedni wybór nie należy jednak do najprostszych zadań, szczególnie dla tych, którzy spodziewają się pierwszego dziecka. Aby wózek posłużył na dłużej, powinniśmy znaleźć model, który będzie odpowiadał zapotrzebowaniom dziecka, warunkom mieszkalnym oraz prowadzonemu stylowi życia. Ilość rodzajów i modeli wózków na rynku jest ogromny, wśród nich znajdują się propozycje wielofunkcyjne, które są coraz chętniej wybierane.

2126 kolor Sardinia

Jakie są zalety wózka wielofunkcyjnego?

Wózek wielofunkcyjny to produkt łączący w sobie wózek głęboki i spacerówkę, a w niektórych przypadkach również fotelik samochodowy. Największą zaletą z pewnością są korzyści finansowe, ponieważ kupując jeden produkt otrzymujemy w cenie dwie lub trzy możliwości użytkowania. Rozwiązanie to jest dużo wygodniejsze dla rodziców, gdyż pozwala zaoszczędzić czas na poszukiwania wyposażenia dla dziecka. Wózek wielofunkcyjny jest droższy, ale dużo bardziej opłacalny niż oddzielny zakup wszystkich akcesoriów, ponieważ posłuży przez kilka lat. Dzięki łatwej regulacji, dostosujemy wózek do potrzeb rosnącego dziecka. Zapewnia również szybki i komfortowy transport malucha - bardzo łatwo możemy zamienić wózek na fotelik samochodowy lub wykorzystać w tym celu gondolę. Wózki wielofunkcyjne zajmują niewielką ilość miejsca, więc doskonale sprawdzą się w przypadku konieczności trzymania wózka w domu. Uznanie rodziców zdobyły także ze względu na bezpieczeństwo, ponieważ są bardzo wytrzymałe i stabilne.

Jak wybrać odpowiedni wózek 2w1?

Zanim wybierzemy odpowiedni wózek 2w1, należy zastanowić się nad własnymi potrzebami oraz dziecka. Przede wszystkim powinniśmy uwzględnić warunki, w których będzie użytkowany oraz komfort naszego malucha. Tylko wytrzymały i stabilny wózek zapewni bezpieczeństwo podczas spacerów z maluchem. Gondola powinna zwierać dużo miejsca, tak, aby pomieścić dziecko ubrane w kombinezon zimowy. Szczególnie uważnie powinniśmy przyjrzeć się spacerówce, ponieważ będzie dłużej użytkowana. Równie istotne co wymiary jest wygoda prowadzenia i odpowiednie koła. Warto przed zakupem przetestować wózek i sprawdzić czy jest dla nas komfortowy.

EMMALJUNGA SUPER VIKING rok po roku czarny 2

Na co zwrócić uwagę przy zakupie wózka 3w1?

Przy zakupie wózka 3w1, podobnie jak w przypadku wózka 2w1, powinniśmy zwrócić uwagę na nasze zapotrzebowanie. Bardzo ważne jest, aby zapewnić bezpieczeństwo dziecka w każdych warunkach, dlatego należy sprawdzić wytrzymałość wózka. W tym wypadku, oprócz odpowiedniej gondoli oraz wygodnej spacerówki, liczyć się będzie również funkcja fotelika samochodowego. Należy zwrócić na to szczególną uwagę, ponieważ foteliki do samochodu w zestawie z wózkiem nie zapewniają należytej ochrony dziecku. Warto w tym celu sprawdzić, czy fotelik był testowany w testach statycznych i zderzeniowych.