background

Szelki czy pasy bezpieczeństwa - jedziemy z maluchem w trasę

Wyjazd z dzieckiem w trasę to wspaniała okazja na zacieśnienie więzów rodzinnych oraz pokazanie maluchowi otaczającego go świata. Niezależnie od tego czy będzie to krótka wycieczka do pobliskiego parku, czy dłuższa wyprawa, aby zwiedzić inne miasto, warto zadbać o bezpieczeństwo dziecka w podróży. Dzięki temu z wyprawy przywieziemy wyłącznie miłe wspomnienia.

Szelki lub pasy bezpieczeństwa - zależnie od wieku

Osoby, które chcą często podróżować z małym dzieckiem samochodem muszą zaopatrzyć się w odpowiedni fotelik samochodowy. Musi on być przede wszystkim bezpieczny, ale również wygodny dla malucha, który będzie spędzał w nim dużo czasu. Dostępne na rynku modele posiadają specjalne szelki, które zapobiegną wysunięciu się dziecka w przypadku gwałtownego hamowania, stłuczki lub wypadku. Dla bezpieczeństwa malucha ważnym jest aby prawidłowo zamontować i zabezpieczyć fotelik za pomocą pasów samochodowych, lub w przypadku konkretnych modeli odpowiednio wpiąć je w bazę.

W przypadku starszych dzieci za ich bezpieczeństwo, tak jak w przypadku osób dorosłych, wraz z fotelikiem będą odpowiadały samochodowe pasy bezpieczeństwa. Prawidłowe ułożenie oraz przebieg pasa przyczynią się do tego, że w trakcie wypadku młody człowiek będzie lepiej chroniony. Warto zwrócić szczególną uwagę na to, czy po zapięciu pas jest odpowiednio naciągnięty, a także czy nie jest poskręcany.

Podsumowując, wybór pasów lub szelek jest w głównej mierze zależny od wieku dziecka oraz rodzaju stosowanego fotelika:

  • foteliki dla dzieci młodszych są wyposażone w specjalne szelki, które je ochronią,
  • dzieci starsze należy przypinać pasami bezpieczeństwa.

Najlepsze foteliki dla maluchów

Rodzice, którzy szukają dobrych fotelików dla swoich pociech znajdą odpowiednie i w pełni bezpieczne modele w ofercie sklepu KinderPrams. W połączeniu z rozsądną jazdą zapewnią maluchowi najwyższy poziom bezpieczeństwa w trakcie podróży, dzięki czemu każdy wyjazd w trasę będzie przyjemną przygodą.