background

Różnice pomiędzy wózkami bliźniaczymi - ich zalety i wady

Młodzi rodzice, którzy oczekują na przyjście na świat bliźniaków, zostają postawieni przed trudnym wyborem wózka dla swoich dzieci. Wspólne spacery i obserwowanie własnych pociech, które codziennie inaczej reagują na otaczającą ich przyrodę, może przynieść ogromną radość rodzicom. Jednak, aby móc się w pełni cieszyć się wspólnie spędzonym czasem, podróżowanie wózkiem musi być bezpieczne, wygodne dla dziecka i nie przysparzające dodatkowych zmartwień. Jaki wózek będzie idealny dla Twoich bliźniaków i czym się kierować przy jego wyborze?

 

Wózki jeden za drugim

Wózek dziecięcy jeden za drugim

Wózek jeden za drugim, inaczej nazywany tandemem lub tramwajem, jest doskonałym pomysłem, jeśli mamy dzieci o wyrazistym temperamencie. Maluchy siedzą oddzielnie i nie przeszkadzają sobie - jedno może spokojnie spać, podczas gdy drugie, może się bawić lub bacznie obserwować świat. 

Tandemy są węższe niż wózki jeden obok drugiego, dlatego nie ma obawy, że wózek nie zmieści się na szerokość w windzie. Ich ogromną zaletą jest funkcjonalność - tandemy sprawdzą się także w przypadku rodzeństwa z niewielką różnicą wieku. To, co jest zaletą, może być również wadą rozwiązania - dzieci nie mają ze sobą kontaktu. W późniejszym czasie, zajmowane miejsce może być przyczyną konfliktu pomiędzy rodzeństwem, ponieważ mały podróżnik, który zajmuje tylne siedzenie, ma niestety ograniczone pole widzenia.

 

Wózki jeden obok drugiego

Wózek dziecięcy BABY JOGGER CITY MINI DOUBLE czerwony

Siedzenie obok siebie i poznawanie świata z tej samej perspektywy jest ogromną zaletą wózków bliźniaczych typu jeden obok drugiego. Małe, codzienne podróże stają się ciekawsze, jeśli mamy towarzysza przy swoim boku, dlatego obecność brata lub siostry może sprawiać maluchom radość. Nieustanne przebywanie w towarzystwie rodzeństwa może pogłębić łączącą ich relację.

Wózki jeden obok drugiego są krótsze niż tandemy, dlatego są również lepszym rozwiązaniem pod względem praktycznym - są poręczne, a zawracanie i manewrowanie nie powinno sprawiać problemów. Dodatkowym plusem jest to, że rodzice mają jednakowy dostęp do dzieci, co jest szczególnie ważne w przypadku niemowląt, kiedy istnieje możliwość jednoczesnego karmienia dzieci butelką. Wadą wózków jeden obok drugiego jest ich szerokość - wózek może się nie zmieścić w futrynie. Istnieje również możliwość, że maluchy będą sobie dokuczać i przeszkadzać w spaniu.

 

Jaki wózek dla bliźniąt wybrać?

Wózek dziecięcy DORJAN DANNY SPORT TWIN LINEN LINE oliwny

Przy wyborze wózka dla bliźniaków powinniśmy brać pod uwagę przede wszystkim temperament i styl podróżowania dzieci. Oprócz tego, warto zwrócić uwagę na następujące aspekty:

  • wymiary,
  • waga,
  • poręczność,
  • funkcjonalność,
  • wygoda jazdy,
  • czy mieści się w bagażniku,
  • obecność specjalnych pasów bezpieczeństwa.

Bez względu na to, na jaki rodzaj wózka się zdecydujecie, ważne aby był bezpieczny, posiadał niezbędne atesty i spełniał Wasze wymagania, zarówno pod względem funkcjonalnym, jak i estetycznym.