background

Od jakiego wieku dziecka należy używać wózka spacerowego?

W życiu każdego rodzica przychodzi moment, w którym dziecku przestaje wystarczać wózek głęboki. Ciekawy świata maluch zaczyna często siadać w gondoli lub płakać w czasie spacerów w pozycji leżącej. Zdarza się również, że dziecko bardzo szybko wyrasta z wózka. Jest to wystarczający znak, że należy zastanowić się nad zmianą. Na rynku akcesoriów dla dzieci znajdują się wózki głębokie, które przystosowane są do wysokich dzieci oraz ze specjalnymi zabezpieczeniami dla ruchliwych. Wiele rodziców decyduje się jednak na zakup spacerówki, ponieważ w najbliższym czasie i tak będzie musiała zastąpić gondolę.

W jakim wieku można używać wózka spacerowego?

Nie ma jednoznacznie określonego wieku, w którym należy zmienić gondolę na spacerówkę. Teoretycznie wózek głęboki przeznaczony jest dla dzieci do 1 roku życia. W wielu przypadkach jednak między 6, a 7 miesiącem życia dziecko zaczyna siadać i nie chce dłużej być sadzane w pozycji leżącej podczas spacerów. Z tego powodu zaczyna płakać lub siadać w gondoli, rozglądać się na boki i wychylać zza ścianki. Bez specjalnych zabezpieczeń unieruchamiających niemowlę bardzo łatwo może dojść do wypadku, dlatego warto zastanowić się nad zakupem spacerówki dla niemowląt.

Jak wybrać spacerówkę dla malucha?

Są różne rodzaje spacerówek, jednak zanim zdecydujemy się na konkretny model należy sprawdzić czy jest przystosowany do wieku dziecka. Spacerówka dla malucha powinna mieć możliwość całkowitego rozłożenia do pozycji poziomej. Równie ważne jest siedzenie, które powinno być odpowiednio usztywnione. Z tego względu spacerówka typu parasolka nie nadaje się dla niemowląt. Należy pamiętać, że odpowiedni wybór ma duże znaczenie dla zdrowia kręgosłupa dziecka. Poszukując bezpiecznych i trwałych wózków dla dzieci warto zapoznać się z ofertą sklepu Kinderprams. W asortymencie dostępne są produkty sprawdzonych marek w atrakcyjnych cenach. Możliwy jest zakup za pośrednictwem strony internetowej lub w jednym ze stacjonarnych salonów w 13 miastach w Polsce.