background

Najlepsze foteliki samochodowe dla dzieci od 9 kg

Wspólne podróżowanie samochodem z najmłodszym dzieckiem może być nie lada frajdą, zarówno dla rodziców, jak i dla samego dziecka. Jednak, aby zapewnić mu pełne bezpieczeństwo i komfort podczas długich godzin spędzonych w jednej pozycji, należy wybrać odpowiedni fotelik samochodowy. Poniżej przedstawiamy 4 najlepsze foteliki dla dzieci od 9 kg do 18 kg lub do 36 kg, które sprawdzą się podczas podróży samochodem.

Fotelik samochodowy Cybex Pallas

RECARO YOUNG SPORT HERO - fotelik z kategorii 9-36 kg, Czym się wyróżnia ten model? 5-punktowe szelki bezpieczeństwa, dodatkowa ochrona boczna ASP, która w razie uderzenia absorbuje energię oraz ergonomiczny kształt siedziska i dodatkowe systemy ochrony gwarantują bezpieczeństwo jazdy. Może być ustawiony w pozycji spoczynkowej, a jego montaż jest bardzo intuicyjny.

Maxi Cosi 2WayPearl + baza 2wayFIX - doskonały wybór na długie i krótkie trasy. Fotelik dla dzieci do 105 cm wzrostu może być montowany tyłem do kierunku jazdy. Posiada regulowany zagłówek oraz możliwość regulacji pozycji spoczynkowej, przez co zapewnia przewożonemu maluszkowi jednocześnie wygodę i bezpieczeństwo. Bardzo praktycznym rozwiązaniem jest możliwość wypięcia tapicerki i wyprania jej.

Fotelik samochodowy Maxi Cosi

GRACO NAUTILUS - jedna z tańszych propozycji dla dzieci o wadze 9 - 36 kg. Fotelik dostosowuje się do rosnącego dziecka. Boczne wzmocnienia oraz specjalny napinacz pasa samochodowego to rozwiązania, które podnoszą bezpieczeństwo i gwarantują stabilność oraz komfort podczas jazdy autem. Fotelik posiada dodatkowy uchwyt na kubek, a także ergonomiczne podłokietniki oraz głęboki i miękki zagłówek, które zapewniają komfort.

RÖMER Safefix plus - fotelik samochodowy z kategorii 9-18 kg posiada unikalny system Pivot Link, czyli system, który podczas zderzenia zmniejsza ruch fotelika do przodu a także specjalną podpórkę charakterystyczną dla fotelików i baz ISOFIX. Fotelik może być zamontowany za pomocą dwóch sposobów - dzięki systemowi ISOFIX lub za pomocą 3-punktowych pasów bezpieczeństwa.