background

Jak wybrać pierwszy wózek?

Niedawno się dowiedzieliście, że zostaniecie dumnymi rodzicami i zastanawiacie się nad wyborem pierwszego wózka dla dziecka? A może od dawna przeglądacie oferty sklepów internetowych i trudno wam wybrać odpowiedni model? Ilość rodzajów wózków może przyprawić o zawrót głowy. Bezpieczeństwo, komfort jazdy, estetyka wykonania - na co zwrócić uwagę przy wyborze pierwszego wózka?

 

Wózek dziecięcy Sardinia

Priorytet - bezpieczeństwo dziecka

Wózek to niezbędny element wyprawki dla dziecka, który jest gwarancją komfortu i bezpieczeństwa jazdy podczas codziennych spacerów. Dzięki niemu będziecie mogli skupić na tym, co najważniejsze, czyli na nowym członku Waszej rodziny. Okazując mu miłość oraz celebrując chwile spędzone w swoim towarzystwie, będziecie mogli tworzyć niezapomniane wspomnienia i być świadkami pierwszych uśmiechów dziecka.

 

O czym należy pomyśleć przed dokonaniem wyboru?

Aby zakup wózka, który jest często najdroższym elementem wyprawki, okazał się trafną decyzją, należy zwrócić uwagę na pewne aspekty życia rodziców, takie jak:

 • miejsce zamieszkania,
 • metraż domu,
 • pora roku,
 • powiększenie rodziny.

 

Wózek dziecięcy Cybex TOPAZ

Nierówny chodnik w mieście czy ścieżka spacerowa?

Codzienny spacer powinien być przyjemnością nie tylko dla dziecka, ale również dla rodziców, dlatego tak ważne jest dopasowanie wózka do rodzaju terenu, po którym będziecie się przemieszczać. W zależności, czy będzie to droga żwirowa, ścieżki spacerowe w parku, czy nierówny chodnik w mieście, sprawdzi się inny rodzaj wózka. Zwrotne i niewielkich rozmiarów koła idealnie nadają się do jazdy w mieście na alejkach i chodnikach, natomiast duże koła zapewnią amortyzację podczas przejazdu po nierównym terenie.

 

Lekki składany wózek

Waga oraz wielkość zajmowanego miejsca to kolejny aspekt, na który warto zwrócić uwagę przy wyborze pierwszego wózka. Lekkie oraz składane wózki są doskonałe nie tylko dla rodzin mieszkających w bloku. Nowoczesne i funkcjonalne wózki, które są wykonane z wysokiej jakości materiałów, są wygodne w składaniu i zajmują niewiele miejsca. Ich dodatkowym atutem jest kwestia transportu autem. Aby podróżowanie samochodem z dzieckiem nie sprawiało problemów, warto wybrać właśnie lekki i poręczny wózek, który z łatwością zmieści się w bagażniku.

 

Wózek dziecięcy Espiro Magic Pro spacerowy

Dwa czy jeden?

Wózek głęboki, spacerówka, 2w1 - gondola połączona ze spacerówką, a może 3w1, czyli zestaw 2w1 poszerzony o fotelik samochodowy? Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem, pod względem ekonomicznym, jest kupno funkcjonalnego wózka 2w1, który posłuży przez dłuższy czas.

 

Wózek dopasowany do pory roku

Przy wyborze odpowiedniego pierwszego wózka ważny jest również taki aspekt jak pora roku, w której odbywa się poród, ponieważ należy uwzględnić ilość odzienia oraz dodatkowych kocyków i materiałów, które zapewnią wystarczającą ilość ciepła i ochronią Waszą pociechę przed zimnem.

 

Wózek dziecięcy xcar nastelazu

Jeszcze jedno dziecko?

Tak, na to pytanie również warto znać odpowiedź wybierając wózek. W ofercie sklepów internetowych oraz stacjonarnych można znaleźć tzw. wózki rok po roku. Jest to funkcjonalne rozwiązanie, dzięki któremu w jednym wózku można przewieźć dzieci o nieznacznej różnicy wieku.

 

Rodzaje dostępnych modeli wózków dziecięcych

Podsumowując, poniżej przedstawiamy najpopularniejsze modele wózków dziecięcych, które są dostępne w ofercie sklepów internetowych i stacjonarnych:

 • wózki głębokie,
 • wózki głęboko-spacerowe,
 • wózki spacerowe,
 • wózki 2w1 / 3w1,
 • wózki rok po roku,
 • wózki bliźniacze.

 

Wózek dziecięcy 2w1 Quinny BuzzXtra

Przed zakupem przetestuj!

Pytanie “Jaki wózek wybrać?” pozostaje otwarte. W euforii związanej z pojawieniem się nowej istoty w Waszym życiu, warto zachować zdrowy rozsądek, by później nie żałować podjętych decyzji zakupowych. Najważniejsze, aby wózek był funkcjonalny i spełniał Wasze oraz Waszego dziecka potrzeby. Aby uniknąć ewentualnych rozczarowań, warto przed ostatecznym dokonaniem zakupu, przetestować wybrany model i sprawdzić:

 • jak się nim jeździ,
 • czy jest łatwy w składaniu (czy można go złożyć jedną ręką),
 • czy jest lekki,
 • oraz czy zmieści się w bagażniku Waszego samochodu.